новости • обзоры • события • факты
189 просмотров

Берег річки у Козині, який орендує Порошенко, закрили від громадян – «Схеми»

Із 2015 року цю ділянку під Києвом орендує президент України Петро

Вільного доступу громадян до річки Козинки у селищі Козин з ділянки, яку орендує президент України Петро Порошенко, немає, хоча таку вимогу поставив екологічний департамент Київської обласної державної адміністрації. Орендована ділянка над річкою площею 0,75 га огороджена спільним парканом із ділянкою з маєтком, яка перебуває у власності президента. Про це йдеться у спеціальному репортажі програми «Схеми» «Захоплені береги», у якому журналісти дослідили, чи дотримуються політики та високопосадовці 13 статті Конституції України, яка гарантує вільний доступ громадян до водних об’єктів.

Закони України. Деякі з них просто не працюють або ж ними керуються лише окремі громадяни, які справді бояться покарання за їх порушення. Чого часто не скажеш про тих, хто ці закони сам пише та має стежити за їх дотриманням. Ось наприклад, Конституція і Водний кодекс України

Берег річки у Козині, який орендує Порошенко, закрили від громадян – «Схеми»

Журналісти наводять висновок департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації, який надавав погодження проекту землеустрою щодо надання ділянки в оренду Петрові Порошенку, у липні 2015 року поставив вимогу: «Забезпечити вільний доступ громадян до водного об’єкту для задоволення потреб загального водокористування», однак на берег річки потрапити неможливо через паркан, який тягнеться до води, та водний патруль Національної поліції, який патрулює територію.

Берег річки у Козині, який орендує Порошенко, закрили від громадян – «Схеми»

У відповідь на запит програми до президента України Петра Порошенка надійшла відповідь за підписом керівника головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Андрія Жигуліна. Він повідомив, що Адміністрація президента не є розпорядником запитуваної інформації.

Берег річки у Козині, який орендує Порошенко, закрили від громадян – «Схеми»


«Земельні відносини регулюються Конституцією України. Адміністрація президента України не є розпорядником запитуваної інформації. Пропонуємо Вам звернутися до визначених законодавством України органів, які здійснюють державну політику у сфері земельних відносин, зокрема земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а також до управління державної охорони України», – йдеться у відповіді. Відтак позиція самого президента із приводу обмеження доступу до берега біля його маєтку невідома.
Заступник директора департаменту контролю за використанням і охороною земель Державної інспекції сільського господарства України Олесь Іващенко повідомив журналістам, що ще з жовтня 2015 року триває перевірка дотримання умов використання орендованої Петром Порошенком земельної ділянки на березі Козинки.
Журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший», з’ясували, що береги українських річок масово забудовано приватними маєтками, високі паркани біля яких перешкоджають вільному доступу до берега громадянам. З-поміж таких порушників журналісти виокремили політиків та держслужбовців. Зокрема, охоронці ділянки, орендованої нардепом від групи «Відродження» Валентином Ничипоренком у селі Гнідин на Бориспільщині, не пустили журналістів на берег. У Конча-Заспі під Києвом огороджено парканом берег поруч із маєтком, у якому, за даними ЗМІ, живе Юлія Тимошенко.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 3951

Сейчас на сайте: 15

Просмотров за сегодня: 694

ID поста = 14117свежие комментарии:
крымский бандеровец