новости • обзоры • события • факты
157 просмотров

Вакарчук подсчитал сколько выпускников с США надо, чтобы изменить Украину. Видео

Вакарчук подсчитал сколько выпускников с надо, чтобы изменить Украину. Видео

Вакарчук предложил создать образовательный фонд Маршалла для Украины, чтобы больше студентов могли приехать на учебу в США.

источник->

Корупція залишається однією з найбільших перепон до ведення прозорого та ефективного бізнесу в Україні. Про це заявили представники 99 компаній, опитаних в дослідженні Американської торгової палати, результатами якого її Президент Енді Гундер поділився у Вашингтоні. У вівторок в Атлантичній раді відбулося обговорення, присвячене боротьбі з корупцією.

«Згідно з опитуванням, 98% членів Палати вважають, що корупція залишається проблемою в Україні. 88% членів бізнесу зустрічалися безпосередньо з проблемою корупції», — сказав Гундер в інтерв’ю «Голосу Америеи».

73% опитаних заявили, що не бачать, щоб рівень корупції знизився, порівняно з попереднім роком. Корупція шкодить не лише бізнесу, а усьому суспільству, говорить Стівен Фішер, виконавчий директор Citibank-Україна:

«Тільки 6 місяців тому Україна отримала технологію 3G, тоді як 3 роки тому Сомалі буле вже на 4G. І це виключно через корупцію. Корупція веде до вищих цін на товари та послуги. Вона обмежує перспективи для наступного покоління. Вона створює апатію в суспільстві і обмежує стратегічні можливості країни змагатися та захищати себе».

65% опитаних заявили, що бізнес в Україні можна робити без корупційних схем. Але інколи для цього доводиться йти на ризиковані кроки.

«Ми уникаємо будь-яких незаконних виплат і часом діємо без ліцензій. Але це напевно не найкращий спосіб і не може тривати довго. Ми не можемо використовувати споруди, побудовані без ліцензій, в якості застави в банках, ми не можемо залучати під них іноземне фінансування, але так, вони працюють», — розповів про досвід своєї компанії заступник директора UkrLandFarming Ігор Петрашко.

48% учасників опитування головною перепоною в подоланні корупції вважають відсутність політичної волі. А 17% — ставлення чи ментальність українців. З останнім не погоджується музикант . Основна проблема – брак довіри в суспільстві, який походить від браку освіти, вважає він:

«На мою думку, найбільша проблема – брак освіти. На людей, в яких немає освіти, легко впливати. Ними легко керувати. Вони не ставлять питань, не оспорюють. Недовіра створює сум’яття. Сум’яття породжує брак верховенства права. Відсутність верховенства права породжує корупцію».

Вакарчук запропонував створення освітнього фонду Маршалла для України, щоб якомога більше студентів могли приїхати на навчання в США, а американських професорів – викладати в Україні.

«Славо, це прекрасна ідея, але на це підуть роки, щоб ми побачили результати того, що ви пропонуєте. Коли ВВП падає на 15% в минулому році, на 11% в цьому році, а відновлення в наступному очікується на рівні 1-1.5%, то це однозначно вимагає негайних дій», — не погодився з Вакарчуком Стівен Фішер.

Під час обговорення можна було почути заперечення, що багато українців, отримавши престижні дипломи, не хочуть повертатися, бо, знають, що не матимуть гідної зарплати та рівня життя. А ті, хто і повертається, часто не знаходять собі гідного застосування. В інтерв’ю «Голосу Америки» Вакарчук роз’яснює свою позицію.

«Просто цих людей потрібно дуже багато. Не 100, а 10, 20, 30 тисяч, 50 тисяч. Масово. І тоді вони не будуть питати уряд, чи вони потрібні чи ні. Вони змінять цей уряд, стануть самі урядом.

Умовно кажучи, 50 тисяч студентів отримали освіту за кордоном за 5 років, 30 тисяч з них залишилися, 20 тисяч повернулися. З цих 20 тисяч 10 тисяч стануть лідерами суспільної думки. З цих 10 тисяч 1 тисяча піде працювати в політику. З цієї одної тисячі 100 будуть успішними. З цих 100 1, 2 або 3 змінять країну.

Освіта це не те, що робить міністерство освіти. Це змінення світогляду цілого прошарку еліти. Мільйону хоча б людей в країні. А для цього потрібно, щоб хоча б декілька десятків тисяч навчились цьому в інших місцях, а потім навчили інших. Це довга історія. Це не за рік робиться, але багато країн цього досягли саме так», — переконує він.

Зарегистрированных пользователей: 4862

Сейчас на сайте: 10

Просмотров за сегодня: 1,809

ID поста = 6906самое читаемое за неделю :


свежие комментарии:
крымский бандеровец