новости • обзоры • события • факты
201 просмотров

Виступ посла США Пайєтта на міжнародній антикорупційній конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо»

Виступ посла Пайєтта на міжнародній антикорупційній конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо»

16 листопада 2015 року

Національний спортивний комплекс «Олімпійський»

Київ, Україна

ПОСОЛ ПАЙЄТТ: Дозвольте почати з того, що для мене велика честь бути на цьому заході, особливо виступати після міністра Петренка, після Дмитра Шимківа. Пан Дмитро, на мою думку, був одним із чиновників у верхній ланці цього уряду, хто зрозумів і хто втілює ідею, що видалення ракової пухлини корупції – найважливіше випробування успіху революції в Україні. Думаю, багато хто з присутніх пригадають фотографії у Facebook, на яких Дмитро розчищав лопатою сніг на дорогах до Майдану, близько 23 місяців тому, після першої великої хуртовини під час Майдану. Я пам’ятаю свою реакцію тоді. Я знав Дмитра як голову Microsoft. І я пам’ятаю, як подумав: «Ця людина поставила все на майбутнє України». Я хочу, аби ви знали, що мій уряд рішуче підтримує ваші зусилля і зусилля тисяч інших українців у побудові сучасної, демократичної європейської країни, чого ви так довго прагнули і на що ви цілком заслужили, й у чому вам було відмовлено шляхом певних подій.

І дуже логічним видається, що мені випала честь виступати, як завжди, разом з моїм другом і колегою послом Томбінським. Не певен, що я можу сказати краще, ніж він. Тож я говоритиму про те, де, на погляд США, наразі відбувається процес трансформації.

Найважливіше, що я хотів би сказати представникам громадянського суспільства України, політиками, які вже залучені до цієї роботи, – не здавайтеся. Продовжуйте працювати, аби досягти того, заради чого ви вже багато чим пожертвували, заради забезпечення побудови істинно правового суспільства. Ви вже довели, що Україна може змінитися.

Успіх нової патрульної поліції – приклад, яким я особливо пишаюся. США інвестували 15 мільйонів доларів у запуск цього проекту. Але тепер це належить українцям – належить тисячам молодих людей, які пройшли через набір до нової поліцейської служби, належить усім громадам, які усвідомили й горді тим, що мають поліцію, яка не настільки кричуще корумпована, як ДАІ, і яка служить суспільству. І цим ви всі можете пишатися, саме це і демонструє, що цю систему можна змінити.

Президент сьогодні у виступі на цьому форумі публічно заявив те, про що він говорив мені в приватному порядку, а саме, що тепер, коли вибори вже позаду, він прагне прискорити процес реформ і виконати дану Революції Гідності обіцянку. Це абсолютно правильний пріоритет. І пріоритет, який підтримуватимуть Сполучені Штати.

Головна ділянка фронту у пришвидшенні реформ, як я вже зазначив у своєму вступному слові, це, безумовно, Генеральна прокуратура. Сполучені Штати виділили 2 мільйони доларів на підтримку її удосконалення, на створення незалежної Генеральної інспекції в Генпрокуратурі й реформаторів в самій Генпрокуратурі. Але це також і важлива умова для подальшої підтримки з боку Сполучених Штатів, тож цьому питанню ми, як і раніше, приділятимемо значну увагу.

Ситуація не безнадійна. Я вкотре хочу на цьому наголосити. І хочу привітати пана Дмитра, міністра Петренка, всіх інших в адміністрації, хто був причетний до недавнього прогресу в судовій реформі. Надзвичайно вражає, як громадянське суспільство і різні політичні фракції об’єдналися у питанні плану реформ, який вже схвалила Венеціанська комісія. Ми дуже сподіваємося, що ці реформи будуть швидко впроваджені в процесі побудови нової судової системи.

Особливо важливо, як сьогодні вранці зазначив президент, призначити нового антикорупційного прокурора, офіс якого буде незалежним від політичного втручання, і, найголовніше, який матиме підтримку українського народу. Наразі є 24 кандидати на посаду антикорупційного прокурора, конкурс серед яких проводить комісія у складі 11 осіб, про що сьогодні сказав президент. Важливо, щоб людина, яку оберуть, користувалася довірою народу, була відома як реформатор, відповідала високим стандартам, про які говорив пан Дмитро.

Ми також підтримуємо заходи, прийняті Радою минулого тижня щодо створення нового агентства з повернення активів, тому що це, безсумнівно, допоможе повернути мільйони і мільярди євро, вкрадені з України режимом Януковича та іншими політиками, які користувалися своєю владою і обкрадали український народ всі ці роки.

І, нарешті, ми підтримуємо дії Ради зі створення нового національного слідчого агентства, що дозволить зосередити слідчі повноваження в одному органі, і це важливий крок у реалізації Кримінально-процесуального кодексу 2012 року.

Сполучені Штати будуть підтримувати всі ці ініціативи як з точки зору технічної допомоги, так і фінансової. Але вони не виключають необхідність проведення далекосяжної реформи Генеральної прокуратури.

Ми також бачимо необхідність досягнення прогресу і ми вітаємо готовність уряду рухатися вперед в таких сферах, як електронний уряд та електронні закупівлі. Як заявив сьогодні прем’єр-міністр, комп’ютери не беруть хабарів. Український народ заслуговує на таку сучасну структуру.

Ми також прагнемо бачити прозорий процес приватизації, який би прискорив процес прийняття цих активів від державних діячів, що користувалися ними і вкрали їх за ці роки. Прем’єр-міністр дуже чітко сьогодні заявив, що ці державні підприємства були фонтаном корупції.

Насамкінець хочу сказати про реформи в енергетичному секторі, сфері, в якій уряд може вказати на реальний і значний прогрес, але де ще є багато роботи з точки зору корпоративного управління Нафтогазу, продовження усунення посередників, які, повторюся, обкрадали український народ через використання своїх політичних привілеїв і посад з метою спотворити українську економіку, і це призвело до значних збитків для країни.

На жаль, я не був присутній сьогодні, коли тут були пан Соболєв, Світлана Заліщук та інші, тому що вважаю, що в Україні не отримує достатньо реальної уваги робота, яку здійснюють в Раді із визначення ключової антикорупційної законодавчої бази, будь то розкриття фінансової інформації, про що говорив Ян, реєстрів власності, публічне розкриття інформації щодо власників ЗМІ – все це кроки, які ми в Сполучених Штатах сприймаємо як належне, так само і в Європейському Союзі. Мій заробіток, моє особисте майно, активи моєї сім’ї – всі ці факти відкриті для громадськості, і прозорість є частиною засобу боротьби з корупцією в нашій системі.

Але не достатньо лише того, що Рада приймає нові закони. Наразі завдання полягає в їх реалізації, і в цьому питанні Сполучені Штати залишаться вашим надійним партнером. Дякую.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 4904

Сейчас на сайте: 15

Просмотров за сегодня: 4,416

ID поста = 7409самое читаемое за неделю :


свежие комментарии:
крымский бандеровец