новости • обзоры • события • факты
220 просмотров

Вчені створили першу в світі нанорибу (відео)

Вчені створили металеву нанорибу, яку можна використовувати для доставки ліків до важкодоступних ділянках тіла, повідомляє National Geographic.

Нанориба в 100 разів менше крупинки піску. Вона зібрана з золотих і нікелевих сегментів, пов’язаних срібними петлями. Два зовнішніх золотих сегмента виконують роль голови і плавників, тоді як два внутрішніх нікелевих сегмента формують тіло. Кожен сегмент досягає всього 800 нанометрів (0,0008 міліметра) в довжину.

При застосуванні магнітного поля нікелеві частини починають рухатися з боку в бік, в результаті чого приходять в рух голова і хвіст, чому нанорибка рухається вперед. Швидкість і напрямок можна контролювати, змінюючи силу і напрям магнітного поля.

Нанорибку розробив Чжінцін Лі з Каліфорнійського університету разом з колегами, які зараз досліджують потенційне медичне застосування нової технології.

“Ми вважаємо, що нанорибкі можуть бути дуже корисні для доставки ліків, неінвазивної хірургії та маніпуляції з клітинами”, – говорить Лі.

За допомогою зовнішніх магнітів можна направляти навантажених ліками рибок в окремі ділянки тіла.

Правда, є один нюанс. Поки невідомо, як видалити нанорибок з організму після використання. Лі говорить, що його команда зараз працює над рибками з матеріалів, що біологічно розкладаються, щоб метал не накопичувався всередині організму пацієнта

источник->

Зарегистрированных пользователей: 4882

Сейчас на сайте: 0

Просмотров за сегодня: 149

ID поста = 16371свежие комментарии:
крымский бандеровец