новости • обзоры • события • факты
145 просмотров

Геращенко про заручників: "із живими людьми так не можна"

Геращенко про заручників: «із живими людьми так не можна»

Сепаратисти із самопроголошених республік намагаються прив’язати звільнення українських заручників до закону про вибори на окупованій частині Донбасу та внесення змін до Конституції України — про це заявила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Сепаратисти із самопроголошених республік намагаються прив’язати звільнення українських заручників до закону про вибори на окупованій частині Донбасу та внесення змін до Конституції України — про це заявила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«Тепер вони вже розповідають, що закон про вибори прив’язаний до звільнення заручників, і Конституція туди прив’язана. Ну це ж жахіття. Це живі люди і їхні долі, так не можна», — сказала вона в ефірі «5 каналу».
За її словами, у заручниках на окупованих територіях перебувають 109 українців, ще 10 — у російських в’язницях.
Раніше українська сторона наполягала, що в умовах постійних обстрілів з боку бойовиків «проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей не видається реальним».
У вівторок пані Геращенко також заявляла, що представники самопроголошеної «» відмовилися від пропозиції Києва обміняти 25 полонених на 50.
За її словами, бойовики подають «фантасмагоричний список з 600 людей, половини з якого просто не існує, ми не знаємо, хто це і де ці люди».
При цьому у «ДНР» та «ЛНР» раніше казали, що на підконтрольних їм територіях є приблизно 20 заручників.
Ірина Геращенко вважає, що світові лідери, підписи яких є під Мінськими угодами, «мають брати на себе відповідальність і тиснути на Путіна, щоби люди були звільнені».
Російська влада послідовно заперечує свою пряму причетність до конфлікту на сході України.
Ультиматуми і компроміси
Домовитися про обмін заручниками на Донбасі Україна і сепаратисти не можуть вже тривалий час.
«Сторони мають проявити більше політичної волі для вирішення цього питання. В першу чергу — для звільнення хворих та поранених», — заявив після чергової невдалої спроби у червні спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік.

«На ультиматуми Україна не піде. До компромісів заради заручників готові», — заявила тоді Ірина Геращенко.

У травні речниця представника України на перемовинах Тристоронньої групи Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявляла, що звільнення заручників бойовики «прив’язують до амністії, хоча ці процеси ніяк не пов’язані між собою і є речами абсолютно різного порядку».
Неофіційний документ щодо принципів та порядку амністії бійців, залучених до конфлікту на сході України, також не вдається погодити вже багато місяців.
Сепаратисти при цьому стверджують, що Київ намагається «диктувати їм свої умови».
Окрім того, сторони постійно звинувачують одна у дону у недотриманні Мінських домовленостей.
У вівторок — після фіксування рекордної кількості вбитих на Донбасі Українських військових — секретар РНБО Олександр Турчинов припустив можливість розгляду питання про запровадження воєнного стану.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 3452

ID поста = 13348крымский бандеровец