новости • обзоры • события • факты
176 просмотров

PM781image002

За останні три місяці Служба безпеки України провела масштабні спецоперації проти диверсантів і терористів не лише у районі проведення антитерористичної операції, але й у Харківській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Про це на брифінгу повідомив Голова СБУ Василь Грицак.

У цих мирних регіонах ліквідовано 12 екстремістських і радикальних угруповань, сформованих та інструктованих російськими спецслужбами. Завдяки чому попереджено здійснення десяти терактів та диверсій на стратегічних об’єктах та в місцях масового скупчення громадян. На етапі підготовки українська спецслужба блокувала п’ять інспірованих ззовні замахів на вищих посадових осіб і представників органів виконавчої влади.

«З початком російсько-терористичної агресії ми значно посилили зв’язки з іноземними партнерами. Координуємо роботу та ділимося досвідом. Адже російські спеціальні служби не обмежуються розхитуванням ситуації в Україні. Подібні дії ми спостерігаємо і в інших європейських країнах», — зазначив Голова СБУ.

СБ України затримала членів трьох диверсійних груп, керованих військовою розвідкою РФ і двох російських агентів. Доведена участь у координації антиукраїнських акцій виконуючого обов’язки генконсула РФ в Одесі і за “сумісництвом” кадрового співробітника ГРУ Валерія Шибеки, якого оголошено “персоною нон грата”.

«Ворог переносить свої дії в середину країни. СБУ блокувала спроби створення ще кількох фейкових народних республік», — наголосив Голова СБ України.

На Одещині ліквідовано диверсійну групу, що планувала підірвати два мости та відрізати дев’ять районів області. Після підриву туди мали б увійти «зелені чоловічки» та створити «бессарабську народну республіку», — додав Василь Грицак.

За матеріалами підрозділів контррозвідки відкрито 269 кримінальних проваджень, у тому числі 29 – за статтею 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, затримано агентів російських спецслужб, іноземних громадян, які намагалися приєднатися до незаконних збройних формувань бойовиків.

Активно блокуються канали фінансування російсько-терористичних формувань на сході України. Зокрема, ліквідовано причетний до російських спецслужб “конвертаційний центр”, через який було виведено «у тінь» понад 500 млн. грн., що належали провідним державним підприємствам машинобудування і транспорту. Ліквідовано “конвертаційні центри” у Дніпропетровській, Харківській, Київській областях. На Дніпропетровщині та у Києві ліквідовано незаконні фінансові структури, через які здійснювались протиправні операції на загальну суму понад 200 млн. грн.

Співробітники СБ України разом з іншими правоохоронними та контролюючими органами приділяють посилену увагу протидії неконтрольованому переміщенню осіб, транспортних засобів та вантажів, що намагаються перетнути лінію зіткнення у районі проведення антитерористичної операції.

Попереджено майже 600 таких спроб, виявлено 450 фактів порушення встановленого порядку, розпочато 111 кримінальних проваджень, складено 286 протоколів про адміністративні правопорушення, накладено арешт на товарно-матеріальні цінності на суму 18,4 млн. грн.

Довели свою ефективність і створені за дорученням Президента України зведені мобільні групи у складі співробітників СБУ, ДФС, МВС, ДПС України, Військової служби правопорядку та представники волонтерських організацій. За результатами їх роботи, починаючи з середини липня 2015 року, відкрито 40 кримінальних проваджень, вилучено понад 15 млн. грн. і товарно-матеріальних цінностей на майже 20 млн.

Пріоритетним напрямком роботи є боротьба з корупцією на всіх рівнях влади, яку Служба розпочала із очищення власних лав. З 1 липня СБ України відповідно до кримінальних проваджень затримала 21 свого співробітника.

Підсилено роботу з виявлення та блокування корупційних схем в органах влади та місцевого самоврядування, правоохоронних і контролюючих органах. Останнім часом, зокрема, СБУ припинила протиправну діяльність Голови Держслужби зайнятості, депутата Київської міської ради, одного з керівників Державної міграційної служби України, начальника Одеського міського управління ГУ МВС України в Одеській області, суддів Господарського суду Київської області, Обухівського районного суду Київської області та Луцького міськрайонного суду.

Знешкоджено також організовану злочинну групу, члени якої, використовуючи підроблені посвідчення органів державної влади, за незаконну грошову винагороду пропонували “допомогу” у призначенні на керівні посади до органів виконавчої влади.

Загалом у період з 1 липня до 1 жовтня 2015 року за матеріалами СБ України службовим особам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів у 188 кримінальних провадженнях, в рамках яких розслідується 164 злочини корупційного характеру, відкрито 333 кримінальні провадження. До різних термінів покарання засуджено 61 особу.

Служба безпеки України продовжить у рамках своєї компетенції підсилювати боротьбу зі всіма злочинними проявами та попереджати їх.

Прес-центр СБ України->

Зарегистрированных пользователей: 4883

Сейчас на сайте: 18

Просмотров за сегодня: 1,003

ID поста = 3792самое читаемое за неделю :


свежие комментарии:
крымский бандеровец