новости • обзоры • события • факты
165 просмотров

КОСМІЧНІ НАНОКОРАБЛІ

КОСМІЧНІ НАНОКОРАБЛІ

Ось так може виглядати майбутнє міжзоряних досліджень: пластини не більші за iPhone, що містять камери та фотонні двигуни, як джерело живлення для навігаційного і зв“язкового обладнання.

Юрій Мілнер – російський меценат та інтернет-підприємець – оголосив план, мета якого – краще зрозуміти космос шляхом спрямування тисяч мініатюрних космічних апаратів у найближчу до нас зоряну систему Альфа Центавра, віддалену на 4,37 світлових років.

Космічний апарат, що працює на енергії від величезного, розташованого на Землі, лазера, літатиме на швидкості, що наближається до однієї п‘ятої швидкості світла. Апаратові потрібно буде 20 років, щоб досягти зоряної системи, де він проводитиме дослідження і відправлятиме назад дані.

Проект вартістю 100 мільйонів доларів, що називається Breakthrough Starshot, користується підтримкою, зокрема, видатного фізика Стівена Гокінґа та виконавчого директора Facebook Марка Цукенберґа.

“Його завдання – продемонструвати правильність концепції нанокораблів високої швидкості й закласти основи для можливої подорожі на Альфа Центавра. Остаточну вартість усієї “розваги”, як очікується, можна буде порівняти з найбільшими міжнародними науковими розробками на рівні, наприклад, ЦЕРН (Європейської організації ядерних досліджень)”, – розповідає Юрій Мілнер.

Ось що сказав Стівен Гокінґ на прес-конференеції у Нью-Йорку:
“Нанокораблі, що переносяться світлом, – найбільш прагматична з-поміж доступних технологій. Втім, на її розвиток ще чекає довгий шлях”.

Вчені сподіваються, що транспортні засоби, відомі як нанокораблі, рухатимуться зі швидкістю, що становить 20% від швидкості світла, тобто, більш ніж у тисячу разів швидше, ніж сучасний космічний корабель.

Досі у системі Альфа Центавра не виявлено планети, придатної для життя. Проте експерти не виключають, що вона може приховуватись там.

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 5

Просмотров за сегодня: 3,913

ID поста = 17733свежие комментарии:
крымский бандеровец