новости • обзоры • события • факты
297 просмотров

Лазерный принтер без чернил и картриджей


ЕКОЛОГІЧНІ ПРИНТЕРИ ДРУКУВАТИМУТЬ БЕЗ ЧОРНИЛ

Наступним кроком в еволюції принтерів можуть стати так звані “м‘які” принтери: студенти та аспіранти з університету у Делфті у Нідерландах розробили технологію, що дозволяє друкувати на будь-якому папері, не використовуючи чорнила чи тонера.

Головний принцип подібний до трюку, який діти знають змалечку: підпалювання паперу від сонця за допомогою збільшувального скла.

Технологія нового принтера працює за тим самим принципом, тільки замість сонячного світла використовується інфрачервоний лазер, який проходить через лінзу та випалює на папері чорні крапки.

Венкатеш Чандрасекар – один з винахідників нової технології: “Ми використовуємо лазер для друку. За звичайних умов колір друку буде коричневим, а не чорним, а також його можна буде просто стерти. Ми ж провели спеціальні дослідження та експерименти, аби довести друк до стадії, коли колір такий самий чорний, яким би він був, якби ми друкували щось на звичайному принтері.”

Термін, яким слід називати такий друк, – “карбонізація”, або “вуглецювання”.

Найскладнішим елементом технології є створення рівноваги між інтенсивністю лазера та типом і стуктурою лінзи – адже важливо, щоб папір лише трошки потемнів, але не зайнявся!

“Отже ми повинні обережно контролювати інтенсивність лазера, аби він спрацьовував лише там, де потрібно,” – каже Орель Адам, фізик з університету у Делфті. Він пояснює, що інтенсивність лазера можна контролювати завдяки зміні частоти пульсу лазера.

“Лазер діє точковим методом, це пульсування може бути подовжене чи скорочене. У принтері також встановлено охолоджувач, який запобігає займанню паперу та допомагає корегувати, наскільки темними є точки від лазера. Саме таким чином ми отримуємо саме той відтінок темного, який нам потрібен.”

Результати тестів підтвердили, що безчорнильна технологія дає друк такої ж якості, як і традиційні принтери.

“Ми прагнемо співпрацювати з компаніями-виробниками принтерів, аби наша технологія якомога швидше вийшла на широкий ринок. Зараз бізнес-модель працює таким чином, що компанії заробляють гроші на продажі картріджів для принтерів. Утім, наша технологія може спростити ланцюг, бо картріджі просто не будуть більше потрібні. Також принтери без чорнил кращі для довкілля,” – каже Чандрасекар.

Автори технології кажуть, що принтери можуть з‘явитися у магазинах вже за два роки.

“Спочатку ми зосередимося на промислових ринках: наприклад, спочатку можна використовувати ці принтери для друку великих коробок чи книжок, а вже потім можна перейти до розробки малих принтерів для офісів та домівок, для повсякденного вжитку.”

Щороку по всьому світі продається картріджів на суму 14 мільярдів доларів. Менше третини з них можуть бути використані повторно, решту закопують в землю.

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 3951

Сейчас на сайте: 16

Просмотров за сегодня: 699

ID поста = 22990свежие комментарии:
крымский бандеровец