новости • обзоры • события • факты
264 просмотров

 Лондонський суд заарештував активи Коломойського і ще трьох українських бізнесменів на загальну суму $ 380 млн


Лондонський суд наклав арешт на закордонні активи Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Aлександра Ярославського і Павла Овчаренка на загальну суму $ 380 млн за позовом ПАТ «Татнефть» (РФ).

Згідно з повідомленням, суд Лондона за підсумками засідання в п’ятницю, 22 квітня, наклав арешт на особистий літак, яхту і нерухомість в Англії та Франції.

Під дію постанови суду, зокрема, підпадають французька вілла Коломойського, розташована на території площею 1 га, і ще 50 акрів землі (більше 20,2 га) у Верхній Савойї (Франція), кілька об’єктів нерухомості Г.Боголюбова в Лондоні, включаючи будинок на площі Белгравія недалеко від воріт Букінгемського палацу, вартість якого оцінюється більш ніж в 4 млн фунтів стерлінгів ($ 5,7 млн).

Крім того, постановою суду обмежуються витрати бізнесменів в сумі 5 тис. Фунтів стерлінгів ($ 7,19 тис.) В тиждень на повсякденні потреби.

Як повідомлялося, «Татнефть» в кінці березня 2016 року ініціювала судовий розгляд в Англії зазначених бізнесменів у справі про постачання нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод (ЗАТ «Укртатнафта») і вимагає відшкодувати $ 334 млн збитку і відсотки.

У поданому позові «Татнефть» заявляє, що в 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили кошти, що належали «Татнафти» за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ.

ЗАТ «Укртатнафта» створене відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ «Татнефть», ще 28,7788% — міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до української групи «Приват» і бізнесменові О.Ярославському. В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ практично обнулена, а на підприємстві з’явився новий великий акціонер, пов’язаний з групою «Приват», — ТОВ «Корсан».

Боголюбов і Коломойський — давні ділові партнери та співзасновники неоформленої офіційно групи «Приват», яка має інтереси в ряді галузей і контролює найбільший в Україні ПриватБанк.

У жовтні 2007 року очолював «Укртатнафту» в 2003-2004 рр. П.Овчаренко за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді приступив до керівництва підприємством, тоді як відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення НПЗ. У зв’язку з цим російська «Татнефть», що була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти на НПЗ.

«Татнафта» пред’явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв’язку з насильницьким захопленням ЗАТ «Укртатнафта» в жовтні 2007 року і експропріації акцій «Татнафти» в «Укртатнафті». Російська компанія виграла справу: міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов’язав Україну виплатити «Татнафти» компенсацію в розмірі $ 112 млн плюс відсотки. «Укртатнафта» заявила про готовність компенсувати державі всі витрати, пов’язані з виплатами за рішенням суду.

Апеляційний суд Парижа 18 жовтня 2016 року почне розгляд по суті апеляційної скарги України на рішення міжнародного арбітражу.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 4849

Сейчас на сайте: 0

Просмотров за сегодня: 55

ID поста = 11857свежие комментарии:
крымский бандеровец