новости • обзоры • события • факты
219 просмотров

Местные выборы в США

Місцеві вибори в : бюлетені поштою і 10 років за шахрайство і підкуп

Поки до місцевих виборів в Україні залишається кілька днів, і щогодини вибухають нові передвиборні скандали, в американському штаті Вірджинія, без зайвого шуму і суєти, теж готуються обирати депутатів — Генеральної асамблеї, тобто парламенту штату. У ряді міст голосуватимуть також за мерів і голів шкільних рад.

Вибори призначені на 3 листопада. Але проголосувати можна ще за 45 днів до цієї дати. Для цього тут передбачена спеціальна процедура. Поважна причина і дійсне посвідчення особи необхідні для того, щоб проголосувати достроково. На ділянці потрібно тільки заповнити анкету відсутності і отримати бюлетень, пише Голос Америки.

Від електронного голосування американці почали поступово відмовлятися ще в нульових. Академіки розкритикували технологію за ненадійність. Однак голоси однаково підраховує машина — розповідає голова виборчої комісії Арлінгтонського округу Лінда Ліндберг. «Цифровий сканер зчитує позначки на бюлетені і групує їх відповідно до отриманої інформації. А також він зберігає цифрову копію кожного бюлетеня. Але якщо система дасть збій і доведеться перераховувати голоси — у нас будуть і паперові копії теж ».

Голосовать онлайн у Вірджинії не дозволене, але в інтернеті можна замовити бюлетень, який прийде поштою. Така собі альтернатива відкріпних талона — розповідає Лінда Ліндберг. «Перш за все, виборець повинен заповнити аплікаційну форму, вказавши, чому не зможе прийти на вибори. Підписавши його, він тим самим підтверджує, що надає правдиву інформацію під страхом покарання. Коли ж він відправляє заповнений бюлетень — повинен підписати інший документ, підтверджуючи, що голосує саме він. Це має бути засвідчено інший персоною ».

Працівник виборчої дільниці Білл пояснює ще одну важливу деталь: «Якщо хтось не хоче відправляти бюлетень поштою, може принести його особисто. Ми не можемо брати документ в руки. Всі вкидається прямо в спеціальний ящик. В кінці дня приходить менеджер, забирає скриню і обробляє бюлетені. Опустити конверт з бюлетенем може за вас хтось інший. Наприклад — сусід ».

Шахрайство можливо, але трапляється рідко — говорять у виборчій комісії. Причина — очевидна — пояснює Лінда Ліндберг. «У разі, якщо виборець продає свій голос, він може сісти за грати, отримати великий штраф і абсолютно точно буде позбавлений свого права голосу».

До 10 років за ґратами за виборче шахрайство — такі закони у Вірджинії. Теж саме чекає і політиків у разі підкупу виборців. Тому питання про обмін голосу на крупу і масло відверто дивує прес-секретаря Вірджинських демократів Морган Фінкельштейн. «Неважливо, в якій ти партії — є певні стандарти, яких ми намагаємося дотримуватися. І якщо хтось таке робить — його неодмінно спіймають і посадять у в’язницю ».

Набагато більша проблема для обох партій — переконати своїх прихильників прийти і проголосувати. Явка на місцевих виборах — трохи більше 20%. Тому плакатів, прізвищах прийти на вибори — більше, ніж агіток за конкретних кандидатів. Кожному виборцю на ділянці радіють, як рідного. Видають наклейки і просять приходити ще — у наступному році

Зарегистрированных пользователей: 4862

Сейчас на сайте: 7

Просмотров за сегодня: 1,512

ID поста = 5041свежие комментарии:
крымский бандеровец