новости • обзоры • события • факты
189 просмотров

НАСЕЛЕННЯ ГРЕЦІЇ ЗАКЛИКАЄ НЕГАЙНО ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ З БІЖЕНЦЯМИ


НАСЕЛЕННЯ ГРЕЦІЇ ЗАКЛИКАЄ НЕГАЙНО ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ З БІЖЕНЦЯМИ

Вже минув рік з того часу, як сотні біженців щодня прибували на Лесбос. З того часу ситуація значно покращилась, зокрема після підписання угоди між ЄС і Туреччиною. Однак близько 6 тисяч мігрантів досі перебувають на Лесбосі без права зареєструватися і податися далі на материкову частину Греції, яке вони мали до укладання угоди.

Місцеві мешканці розгублені. Вони і далі підтримують біженців, однак всі чекають розвитку ситуації і хочуть, щоб питання було вирішене якнайшвидше.

Мер Лесбоса Спірос Галінос каже, що намагається всіма можливими засобами вирішити ситуацію, звертаючись до влади і в Афінах, і в Брюсселі: “Я вже давно привертав увагу до потенційної небезпеки цієї угоди (між Туреччиною і ЄС), оскільки по великому рахунку ми просто саджаємо людей у клітку на острові, і так не може тривати надалі. Ми вже спостерігаємо значне тертя не лише поміж самими біженцями, але і у місцевій громаді. Починають лунати й радикальні гасла, що збурюють громаду ще більше. Тому розселення має розпочатись якомога швидше, я б навіть сказав негайно”.

Одна з найгірших ситуацій у селищі Моріа, тут у таборі для біженців Hot Spot мешкає близько 5 тисяч людей.
Розповідає речник Верховного комісара ООН у справах біженців Роланд Шенбауер: “У Греції ми й досі спостерігаємо доволі високий рівень гостинності й розуміння ситуації з біженцями. Можливо тому, що чимало греків пам‘ятають як вони чи їхні предки самі були мігрантами”.

Минулої зими біженці, які не звикли до холодів, намагалися зігрітися за допомогою ватри. Їм це допомогло, а місцевим мешканцям принесло значні збитки, бо мігранти спалили оливкові дерева, які тут вирощують більше двохсот років. Мешканці Морії не приховували своєї злості і навіть зверталися до влади з проханням виселити біженців, наполягаючи на тому, що стільки людей одне селище просто не може вмістити.

“Ми радо приймали усіх біженців, абсолютно усіх без винятку. Але усі ці люди прибули сюди в пошуках кращого життя. Зараз вони прагнуть виїхати, але натомість застрягли тут, як у пастці. А місцева громада збурена, бо не знає до чого це все може призвести. Треба покласти цьому край”, – каже мешканець Морії.

“Ми розлючені тим, що хтось вирішив просто скинути 6 тисяч людей на Лесбосі, 3 тисячі на Самосі і ще 3 тисячі на Хіосі, і залишити їх там напризволяще. Це не якийсь склад живих душ, і ніхто не має права перетворювати Грецію і Лесбос на подібний склад. Ми – пересічні місцеві мешканці і представники місцевої влади – не дозволимо цього зробити. Просто не дозволимо”, – розповідає менеджер табору для біженців.

Тим часом ситуація стає дедалі напруженішою. Журналістка Анті Пазіану розповідає, що іноді місцеві мешканці просто нападають на біженців, часом навіть жінок і дітей, і починають їх бити із закликами поїхати з Греції: “Навіть ми, журналісти, потрапляємо в екстремальні ситуації. Вже були випадки нападів на наших колег – під час демонстрації мешканців селища Моріа, а також коли в таборі біженців сталася пожежа 19 вересня”.

У п‘ятницю запланована зустріч між представниками місцевої влади і прем‘єр-міністром Алексісом Ціпрасом в Афінах.

З Греції повідомляє кореспондент “Євроньюз” Панос Кіцікопулос: “Мешканці Мітіліні не відмовляються допомагати біженцям, але вони хочуть, щоб острів звільнили від цього перенаселення, а відповідно, і багатьох ускладнень, які тривають вже більше року. Однак Афіни питання не вирішують і невдоволення з кожним днем зростає, чим вправно користуються грецькі ультраправі сили”.

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 5

Просмотров за сегодня: 3,913

ID поста = 17703свежие комментарии:
крымский бандеровец