новости • обзоры • события • факты
468 просмотров

Науковці з США стали лауреатами Нобелівської премії з фізики

Шведська королівська академії присудила цьогорічну Нобелівську премію з фізики трьом народженим у Британії професорам американських університетів.

Премією з фізики за 2016 рік відзначено «теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії».

Згідно з оголошенням, половину премії отримає Дейвид Таулесс з Університету штату Вашингтон у Сіетлі, другу половину – Фредерік Данкан Майкл Галдейн з Принстонського університету в Нью-Джерсі та Джон Майкл Костерліц із Університету Брауна у Род-Айленді.

Нагороджені науковці розробили просунуті математичні методи для опису незвичайних фаз і властивостей матерії, таких, як надпровідники, надплинні рідини і тонкі магнітні плівки.

Роботи науковців зробили можливими нинішні пошуки незвичайних фаз речовини, які ведуть багато дослідників у світі.

Сума Нобелівської премії становить вісім мільйонів шведських крон, це приблизно 960 000 доларів.

Церемонія вручення нагород відбудеться у грудні в Стокгольмі й Осло.

источник->

НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ З ФІЗИКИ: 3 ЛАУРЕАТИ, ТОПОЛОГІЯ І ДІРКА ВІД БУБЛИКА

Лауреатами Нобелівської премії з фізики 2016 року стали Девід Таулес, Данкен Голдейн і Майкл Костерліц за “теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії.”

На думку Нобелівського комітету вони “відкрили двері у невідомий світ”.

Хто ці люди

Британські фізики, які працюють в університетах у США.

Девід Таулес, якому 82 роки, народився в Берсдені в Шотландії, Данкен Голдейн, якому 65, – у Лондоні, Майкл Костерліц народився в Абердіні у 1942 році.

http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/physics/laureates/2016/

Що таке топологічні фазові переходи і топологічні фази матерії

Вчені використовували розділ математики – топологію (від старогрецької τόπος -місце і λόγος – ), фундаментальне поняття якого – неперервність.

Член Нобелівського комітету з фізики пояснював це на прикладі хлібних виробів – бублика, кренделя і булочки. Хоча вони різні, з точки зору топології єдине, що їх розрізняє, це кількість дірок – дві у кренделя, одна у бублика і жодної у булочки.

https://twitter.com/TopologyFact?lang=en

Чому топологія матерії важлива

Як зізнаються фізики, поведінка матеріалів навколо нас надзвичайно складна, і завдання фізики полягає у визначенні простих принципів, за допомогою можна зрозуміти матеріальний світ і передбачати нові явища.

Це дуже складне завдання, оскільки пересічна матерія може містити трильйон трильйонів атомів, які взаємодіють один з одним.

Що саме зробили вчені для просування досліджень в цій галузі

Вони намагалися переглянути те, що вважалося можливим в матеріалах, і довели, що надпровідність – здатність електронів пролітати через матерію з нульовим опором – можлива в тонких поверхневих шарах матеріалів.

https://twitter.com/NobelPrize/status/783245808611135489?lang=en

Яка користь від цих досліджень

Відкриття екзотичних станів матерії можуть прокласти шлях для інноваційних технологій, наприклад, квантових комп‘ютерів та інших революційних речей.

Завдяки їм, як пояснюють, можна буде відкрити абсолютно нові матеріали з цікавими властивостями.

відео

НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ З ФІЗИКИ: 3 ЛАУРЕАТИ, ТОПОЛОГІЯ І ДІРКА ВІД БУБЛИКА

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4041

Сейчас на сайте: 0

Просмотров за сегодня: 150

ID поста = 17599свежие комментарии:
крымский бандеровец