новости • обзоры • события • факты
250 просмотров

Надежда Савченко - Украина

Нобелівські лауреати, професори, політики закликають європейських лідерів сприяти звільненню Надії Савченко

«Ми звертаємося до Вас, щоб вжити надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко»

Європейських лідерів закликають сприяти звільненню громадянки України Надії Савченко. Відповідне звернення підписали декілька сотень людей, серед них – близько 270 відомих громадських діячів (Нобелівських лауреатів, художників, політиків, професорів, письменників) із 20 країн світу.

«Ми звертаємося до Вас, щоб вжити надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко, української громадянки, викраденої і ув’язненої впродовж понад двадцяти місяців у Російській Федерації. Російська влада зробила посміховиськом громадянські права, міжнародне право і свою власну конституцію», – йдеться у зверненні.

Як повідомляє Радіо «Свобода», автори документа наголошують, що Росія виявляє презирство до міжнародної спільноти й до Мінського протоколу. «Наша здатність врятувати їй життя буде перевіркою ефективності міжнародної дипломатії та нашої прихильності до європейських цінностей», – йдеться в заяві.

Так, серед тих, хто підписав петицію, – письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (Білорусь) Світлана Алексієвич, письменник (Литва/США) Томас Венцлова, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури (Австрія) Ельфріде Єлінек, колишній міністр закордонних справ Німеччини Маркус Мекель, колишній посол Франції в Україні Філіп де Суремайн, президент групи «Альянс лібералів і демократів за Європу» в Європейському парламенті, колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт.

Надія Савченко від 3 березня оголосила сухе голодування на знак протесту проти зволікання з винесенням їй вироку після того, як на суді в місті Донецьку Ростовської області Росії, де того дня очікували на завершення слухань після останнього слова Савченко, суддя неочікувано закрив засідання й оголосив перерву до виголошення останнього слова до 9 березня. При цьому ще в середині грудня Савченко оголосила «звичайне» голодування.

Текст останнього слова Савченко був оприлюднений від її імені у Facebook. За словами Савченко, вона не визнає ні своєї вини, ні майбутнього вироку їй, ні самого російського суду над нею. Але вона заявила, що не буде оскаржувати вироку.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Савченко та її захист відкидають звинувачення і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії.

джерело->

3 комментария: Нобелівські лауреати, професори, політики закликають європейських лідерів сприяти звільненню Надії Савченко

 • Владимир Ив
  Вечно пьяная команда уверовала, что только силой решаются все проблемы на земле.

  Государственный секретарь США Джон Керри заявил, что удержание в тюрьме украинской летчицы и народного депутата Надежды Савченко нарушает обязательства России в рамках Минских соглашений. Это не первое такое заявление высокопоставленных западных чиновников, связанных с заключением Савченко. Но российской стороне на подобные призывы, похоже, плевать.

  Стоит напомнить, что Россия вообще не считает, что у неё есть обязательства по Минским соглашениям. Для Путина, Лаврова и компании Россия — «посредник» в украинском гражданском конфликте, споре между Киевом и «ополченцами» Донбасса. И обязательства с российской точки зрения должна исполнять украинская сторона, а Кремль лишь следить за этим исполнением и оказывать влияние на «повстанцев» — тогда, когда у него есть возможность, ведь бандиты очень самостоятельные и делают то, что велит им «народ Донбасса», а не куратор из ФСБ. И совершенно неважно, что никто в это не верит. Главное, что Путин это утверждает.
  Для Кремля Минские соглашения — это ещё один Будапештский меморандум. Когда хотим — исполняем, когда не хотим — плюём с колокольни Ивановского собора. Не имеет никакого значения, что Россия официально признает территориальную целостность Украины и обязуется её гарантировать. Важно, что Путину захотелось украсть Крым на радость поклонникам-гопникам.

  Не важно, что Минские соглашения предусматривали освобождение заключённых. Важна ценность Савченко — она же не просто заложник, как все остальные, она герой и депутат парламента. А значит — за её освобождение можно вытребовать у Запада что-нибудь особо важное! И зачем объяснять миру обстоятельства, при которых гражданка Украины Савченко оказалась на российской территории. Что значит «похитили»? Сама перешла! Мы и за это судить её будем!

  Россия — как пиратская шхуна с ополоумевшим преступником вместо капитана.

  Признает только те обязательства, которые ей выгодны. Ворует чужое. Удерживает заложников. И все это — под одобрительные крики вечно пьяной команды, уверовавшей, что только силой решаются все проблемы на этой земле. И что насилие над женщиной — это доблесть, которой потом можно будет хвастаться перед внуками — чтобы и они убивали, воровали, насиловали и жгли.
  А только «потом» может и не быть. Пиратская шхуна, как и все прочие корабли — в океане жизни. В нем бывают катастрофы и кораблекрушения. Безумному капитану и его команде даже не приходит в голову, что пиратский корабль может напороться на рифы — и тогда никому не придёт в голову протянуть ворам и насильникам руку помощи. А значит, их внукам так и не придётся узнать, как это замечательно — быть убийцами и строить на чужой крови «русский мир».

  Виталий Портников

  источник->

 • Владимир Ив

  Петро Порошенко
  Щойно Генконсул України в Ростові зустрівся з Надією Савченко. Настрій у неї по-справжньому бойовий Ми продовжуємо боротьбу за її звільнення

  источник->

 • Владимир Ив

  Пайєтт: Путін недооцінив українських жінок, а найбільше — Савченко

  Пайєтт: Путін недооцінив українських жінок, а найбільше — Савченко - See more at: http://put.in.ua/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%d0%bd%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%bb%d0%b0%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%84%d0%b5%d1%81%d0%be%d1%80%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96.html/comment-page-1#comment-105

  Він наголосив на мужності української льотчиці, яка є потужним символом незламності України. Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявляє, що російський президент Володимир Путін недооцінив українських жінок, які продемонстрували свою мужність як на Майдані, в зоні АТО, так і у Верховній Раді й уряді.

Зарегистрированных пользователей: 4861

Сейчас на сайте: 7

Просмотров за сегодня: 1,500

ID поста = 11306свежие комментарии:
крымский бандеровец