новости • обзоры • события • факты
179 просмотров

Оточення Авакова отримало контроль над двома газовими родовищами – «Схеми»

Міністр внутрішніх справ Арсен (л), підприємець Роман Дружбін, народний депутат від «Народного фронту» Ігор Котвіцький (л)
Підприємці з оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та бізнес-партнера його родини Ігоря Котвіцького стали співзасновниками двох компаній, що отримали спеціальні дозволи Державної служби геології та надр на вивчення та розробку нафтогазових родовищ. Про це повідомляє програма «Схеми», спеціальний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».
Наприкінці липня 2016 року підприємець Роман Дружбін та його партнери стали власниками харківських фірм «Укргаздоб» та «Нафтогазенергопром». Ці фірми отримали спеціальні дозволи на користування надрами після аукціону Держгеонадр, що відбувся 22 березня 2016 року.

Уточнення: на 05:55 в сюжеті компанія «Надра ресурс» згадується як львівська. Уточнюємо, що компанія – київська, двоє з трьох її власників – львів’яни.

Розподіл доступу до надр – це одна з найбільш корупціоногенних сфер держуправління. За часів президенства Януковича саме на цьому, наприклад, збагатились міністри – такі як Микола Злочевський та Едуард Ставицький. Після Революції Гідності годівниця під назвою Держгеонаджра перейшла до рук «свободівців», але внаслідок корупційного скандалу перше постмайданівське керівництво було посунуте. Хто тепер контролює роздачу дозволів на видобуток корислин копалин із надр, що належать не чиновникам, а кожному українцю? Розслідування Катерини Каплюк

Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу.

Ведуча: Наталія Седлецька

Роман Дружбін багато років був співзасновником «Центральної нафтогазотранспортної компанії» разом із підприємцем Олександром Павлюченком. Він є помічником народного депутата від «Народного фронту» Ігоря Котвіцького, близького соратника та бізнес-партнера родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Фірма «Укргаздоб» отримала 20-річний дозвіл на вивчення з подальшою промисловою розробкою Південно-Кисівської площі на Харківщині, де можна видобувати нафту та газ. Компанія «Нафтогазенергопром» отримала п’ятирічний дозвіл на вивчення та дослідно-промислову розробку Мурафинської площі сланцевого газу.
В обох випадках за нафтогазові площі змагались лише по дві компанії. Наприклад, Мурафинською площею, окрім «Нафтогазенергопрому», зацікавились ще «Компанія «Нафта і газ». На момент подання документів про участь в аукціоні обидві фірми існували менш ніж два тижні і були зареєстровані в один день – 23 лютого 2016 року. Перед аукціоном «Схеми» зафільмували, як представники цих двох нібито конкурентних фірм перебирали документи поблизу місця проведення заходу. Журналісти також виявили, що обидві фірми реєструвала одна й та сама людина – Наталія Моргун. Вона ж була зареєстрована на аукціоні як уповноважений представник ТОВ «Нафтогазенергопром».
За Південно-Кисівську площу змагались між собою вже згадані «Нафтогазенергопром» та «Укргаздоб». Компанія «Укргаздоб» на момент проведення аукціону компанія існувала лише півтора місяця. На момент аукціону власниками всіх трьох фірм були вказані люди, не відомі в колах надрокористувачів.
За результатами конкурсу Мурафинської та Південно-Кисівської площ Антимонопольний комітет України порушив справу і почав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій учасників аукціону.
У департаменті комунікацій МВС відповіли, що дана інформація не належить до діяльності міністерства. У свою чергу прес-секретар міністра Арсена Авакова Наталія Статівко у коментарі журналістам заявила, що «Арсен Аваков зараз ніяким чином не пов’язаний ні з яким бізнесом».

источник->

Зарегистрированных пользователей: 3951

Сейчас на сайте: 8

Просмотров за сегодня: 666

ID поста = 14314свежие комментарии:
крымский бандеровец