новости • обзоры • события • факты
227 просмотров

Помер екс-президент Ізраїлю Шимон Перес

Колишній президент Ізраїлю і лауреат Нобелівської премії 93-річний помер 28 вересня після перенесеного обширного інсульту. Це сталося в лікарні біля Тель-Авіва, повідомили лікарі та ізраїльські ЗМІ.

Перес як один з засновників сучасної Держави Ізраїль був дуже шанованим лідером країни. За сім десятиліть політичної кар’єри Перес пройшов вирішальні періоди в історії Ізраїлю – від створення ядерного арсеналу в 1950-х роках і до мирних переговорів з палестинцями в 1990-х. У 1994 році Шимон Перес отримав Нобелівську премію миру за ключову роль в цих мирних переговорах.

«Альтернативи миру немає. Немає сенсу йти на війну», – сказав якось Перес.

«Терор не може випікати хліба і не може запропонувати свіже повітря, щоб дихати. Це дорого, марно, і він (терор – ред.) нічого не виробляє», – висловлювався також політик.

Перес був також особливо шанований за кордоном. У святкуванні його 80-річного ювілею взяли участь екс-президенти Білл Клінтон і Михайло Горбачов. Режисер Вуді Аллен надіслав вітання зі словами «від поганого єврея – дуже великому єврею».

Про смерть Шимона Переса оголосив його син Шемі Перес. Він подякував лікарям Медичного центру Хаіба Шиби, які боролися за життя 93 річного екс-президента Ізраїлю, і виголосив:

“Спадщина нашого батька – це завжди майбутнє. “Дивіться у майбутнє, – він нам казав, – будуйте майбутнє Ізраїлю із сміливістю, мудрістю та завжди шукайте миру.” Ми мали привілей бути частиною його родини, але сьогодні ми відчуваємо, як весь народ Ізраїлю та світова спільнота оплакує цю велику втрату. Ми розділяємо цей біль.”

Зарегистрированных пользователей: 5174

Сейчас на сайте: 12

Просмотров за сегодня: 392

ID поста = 17040самое читаемое за неделю :


свежие комментарии:
крымский бандеровец