новости • обзоры • события • факты
277 просмотров

ПОПУЛІСТСЬКА АЛЬТЕРНАТИВА ДЛЯ НІМЕЧЧИНИ

Хто є прихильниками партії Альтернатива для Німеччини або АдН? І чому її підтримують?

Euronews зустрівся з кількома її прихильниками під час фестивалю на сході Берліна. Зустріч відбулася за кілька днів до виборів, які вперше в історії просунули АдН до законодавчого органу землі. У деяких кварталах столиці понад 50% виборців голосували за АдН.

Тепер ця партія присутня у 10 із 16 парламентах німецьких земель.

Штефан Кречмер, вчитель, член партії Альтернатива для Німеччини:

“Я підтримую АдН, бо відчуваю, що політика традиційних партій нібито не має альтернатив. Врятування євро, порятунок Греції, міграційна криза – усе це не має альтернатив. Але, насправді, альтернативи завжди є”.

Альтернатива традиційній політиці… Але також і альтернатива для країни, яка дуже швидко змінюється, особливо коли йдеться про біженців та мігрантів.

Маріанн Клайнерт, член партії Альтернатива для Німеччини:

“Берлін повинен знову стати чистим. Є дуже багато справ, де ми неправильно розставили пріоритети. На рівні громад, але також і на регіональному рівні. Я маю на увазі розподіл біженців із усіх цих центрів для біженців, які будуються, в основному, на сході Берліна, без опитування думки громадян”.

Герберт Мор, член партії Альтернатива для Німеччини:

“Я б не став казати, що ми – ісламофоби, просто ми критикуємо іслам. Тут миряться з кожним мусульманином, що живе у Німеччині і сповідує свою релігію. Але ми кажемо, що іслам, як релігія, не має свого коріння і підґрунтя в німецькій культурі. У Німеччині існують західні юдейсько-християнські принципи, і ми хочемо, щоб так воно й залишалося”.

Чи є це ввічливим способом заявити, що іслам не римується з німецькою культурою? З цим згодні не всі. Про це голосно заявляють ультраліві протестувальники. Для них АдН є не альтернативою, а провокацією, розбратом і екстремізмом. Однак прихильники АдН спростовують ці обвинувачення.

Штефан Кречмер, вчитель, член партії Альтернатива для Німеччини:

“Вони кричать на нас, обзиваючи нацистами і расистами. Я і всі ми відкидаємо ці напади й цю брехню. Ми не такі. Але вони чіпляють на нас цей ярлик”.

Безсумнівно, партія АдН набуває дедалі більшої підтримки серед німців, які втомилися від політики право- та лівоцентристів. Але також вона набуває популярності завдяки своїм обвинуваченням біженців та мігрантів у виснаженні бюджету соціального забезпечення Німеччини.

Фрауке Петрі очолила партію торік. Її порівнюють з іншими європейськими лідерами-популістами, які вдаються до ультраправої антиіммігрантської риторики, аби зібрати голоси.

Валері Забріскі, euronews:

“Кажуть, що в Європі зростає успіх деяких ультраправих партій. І ваша партія – одна з них. Це – ультраправа партія, так?”

Фрауке Петрі, очільниця партії Альтернатива для Німеччини:

“Ні. Нас часто запитують, що ми за політична партія… Подивіться на наш електорат. До нас приєднуються чимало консерваторів та лібералів. Ми здобуваємо підтримку з усіх кінців політичного спектра. Заганяти нас у правий політичний кут – це дуже притаманно Німеччині, тому що таким чином нас можна демонізувати. Вони вже спробували це на мені, випробували неодноразово на нашій партії, але я певна, що люди прагнуть прокинутись і зрозуміти, що саме відбувається”.

Зрозуміти, що відбувається… Альтернатива для Німеччини з‘явилася як антиєвропейський рух 2014 року на піку грецької кризи. Але саме міграційна криза допомогла цій партії торік опинитися у центрі політичної уваги. В той час як інші держави ЄС закрили свої кордони, Німеччина відкрила двері для понад мільйона біженців. Канцлер Меркель наполягала на своєму рішенні і стверджувала, що альтернативи не існує.

Анґела Меркель, канцлер Німеччини (вересень 2015 року):

“Те, що ми зараз переживаємо, займатиме нас і змінить нашу країну найближчими роками. Ми хочемо, щоб ця зміна була позитивною, і ми можемо її здійснити”.

Кріста Зенберг добровільно працює у центрі для біженців у Бранденбурзі. Біженців тут ще небагато, але страх їхнього прибуття великий. Побоювання зросли, коли в новинах повідомили, що уряд планує витратити за 5 років понад 90 мільярдів євро на утримання мігрантів.

Кріста Зенберґ, доброволець з центру для біженців:

“Партія АдН використовує біженців, щоб переконати соціально вразливі групи населення, що їхня ситуація була б набагато кращою без цих мігрантів. Мене це не дивує. Ми завжди попереджали, що у соціальній сфері Німеччини повинні статися зміни. В іншому випадку з‘явиться хтось, хто приверне увагу цих людей. Так і сталося. Але сила, яка завоювала підтримку цих невдоволених громадян, – це хибна партія”.

Мохамед Тага Сабрі – імам у Берліні. 27 років тому він прибув сюди з Тунісу, звідки втік від диктатури Бен-Алі. Він каже, що його громада добре інтегрувалася в Берліні. Але імам побоюється, що ставлення АдН до ісламу, як до ворога німецької культури, може спричинити напруження. І коли він закликав політичні партії до діалогу, не з‘явилася лише одна з них – Альтернатива для Німеччини.

Мохамед Тага Сабрі, імам:

“В останню мить вони відмовилися, кажучи, що наша мечеть не є нейтральним місцем для діалогу, і що вони начебто згодні говорити з мусульманами, але у нейтральному місці”.

Із зростанням присутності АдН у парламентах земель, аналітики очікують, що наступного року після загальних виборів ця партія увійде до Бундестагу. Але чи може вона й далі використовувати страх – страх змін, страх втратити суверенність поміж інших країн, як політичний важель?

Валері Забріскі, euronews:

“Частково причиною зростання популярності вашої партії є використання фактора страху”.

Фрауке Петрі, очільниця партії Альтернатива для Німеччини:

“Ну що ж… Перш за все, подивіться на рушійні сили людства. Які вони? Однією з таких сил є страх. І робити вигляд, що політика існує без страху, існує взагалі без емоцій, які є в людях, було би знову-таки не зовсім чесно. Це абсолютний факт. З іншого боку, усім тим людям, які кажуть, що ми викликаємо в людей страх, я відповідаю наступним чином: “Подивіться на актуальні проблеми. Подивіться на кризу з євро, на міграційну кризу. Які їхні причини? Що спричинило ці кризи? Хіба ми створили ці проблеми? Чи, може, ми просто почали нарешті говорити про ці проблеми? Чи вирішиться проблема, якщо про неї не говорити? Ні, не думаю”.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 5174

Сейчас на сайте: 13

Просмотров за сегодня: 406

ID поста = 16612самое читаемое за месяц :


свежие комментарии:
крымский бандеровец