новости • обзоры • события • факты
196 просмотров

Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії - активіст боротьби з корупцією. Відео

Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії — активіст боротьби з корупцією. Відео

Дар’я Каленюк очолює Центр протидії корупції і зараз перебуває у Лондоні.

Першим кроком новопризначеного генерального прокурора України Юрія Луценка на посаді має бути звільнення посадовців, які працювали у команді попереднього генпрокурора Віктора Шокіна. Про це в ефірі Радіо Свобода 13 травня заявила експерт «Реанімаційного пакету реформ» Марина Цапок.

За її словами, це буде «мірилом» того, чи має Луценко політичну волю до змін.

«Є кілька речей, які має зробити генпрокурор в першу чергу. По-перше, звільнити заступників, які працювали з Шокіним: Севрука, Столярчука, Говду. Тих людей, які безпосередньо пов’язані з політичним переслідуванням команди Сакварелідзе і Каська, громадських організацій, зокрема, «Центру протидії корупції». По-друге, розібратися з цими кримінальним провадженням, закрити їх і визнати, що ці переслідування були незаконними», – сказала Цапок.

Крім того, зазначила експерт, новий генеральний прокурор має найближчим часом запровадити системні реформи в прокуратурі, розпочавши прозорі конкурси в регіональні, обласніі генеральну прокуратури.

Напередодні президент Петро призначив Луценка, що не має достатнього стажу роботи в органах права і вищої юридичної освіти, генпрокурором. Для цього впродовж кількохгодин Верховна Рада розглянула й ухвалила черговий законопроект про зниження професійних вимог до керівника ГПУ після того, як попередніми днями провалилися спроби ухвалити кілька аналогічних.

Документ підписали по черзі голова парламенту і президент, його негайно надрукували у спецвипуску офіційного видання «Голос України», щоб тим надати йому чинності, Верховна Рада схвалила подання Порошенка про призначення Луценка і президент просто в залі парламенту підписав указ про це призначення.

Новопризначений генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що прийняв пропозицію президента України Петра Порошенка обійняти посаду, попередивши, що збирається працювати на ній близько півтора року.

Зарегистрированных пользователей: 4888

Сейчас на сайте: 3

Просмотров за сегодня: 151

ID поста = 12140свежие комментарии:
крымский бандеровец