новости • обзоры • события • факты
187 просмотров

Путин в разговоре с Обамой заявил о важности "прямого диалога" Украины с пророссийскими боевиками

Путин в разговоре с Обамой заявил о важности «прямого диалога» Украины с пророссийскими боевиками

Президент России Владимир Путин в телефонном разговоре с президентом США Бараком Обамой заявил о важности «прямого диалога» властей Украины с пророссийскими боевиками.

Об этом УНИАН сообщили в пресс-службе Кремля по итогам общения глав двух государств. «При обсуждении украинской тематики президент России вновь указал на важность неукоснительного выполнения Киевом Минских договоренностей от 12 февраля 2015 года, включая налаживание реального прямого диалога с Донецком и Луганском, проведение амнистии, предоставление «ДНР» и «ЛНР» особого статуса, совместную разработку закона о местных выборах», — говорится в сообщении.

Также Путин подчеркнул безальтернативность политического пути урегулирования

«Отмечена необходимость активизации работы по устранению нарушений режима прекращения огня, полного выполнения договоренности об отводе тяжелых вооружений и разведении конфликтующих сторон. В этой связи акцентирована роль Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ», — добавили в пресс-службе.

В свою очередь, Белый Дом сообщил, что в телефонном разговоре с Владимиром Путиным призвал его предпринять шаги для того, чтобы положить конец значительной активизации боевых действий на востоке Украины.

Обама также подчеркнул Путину на насущной важности продвижения к полному выполнению Минских соглашений, сообщили в Вашингтоне.

Кроме того, в разговоре речь шла об урегулировании конфликта вокруг Нагорного Карабаха и о войне в Сирии. В последнем пункте Обама заявил Путину о важности для России оказать давление на режим поддерживаемого ею президента Сирии Башара аль-Асада, чтобы тот прекратил нападения на гражданских и на участников договоренности о прекращении боевых действий.

Справка УНИАН. Россия в марте 2014 года после ввода войск аннексировала украинский Крым и начала дестабилизировать обстановку на Донбассе. РФ поставляет террористам «ДНР» и «ЛНР» вооружение и направляет на Донбасс наемников и свои регулярные войска. С середины апреля 2014 года в Луганской и Донецкой областях идут боевые действия.

источник->

Президент США Барак Обама в телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним закликав його вжити кроків для того, щоб покласти край значній активізації бойових дій на сході України, повідомив Білий дім.

Обама також наголосив Путіну на нагальній важливості просування до повного виконання мінських домовленостей про врегулювання на сході України, повідомили у Вашингтоні.

Крім того, в розмові йшлося про врегулювання конфлікту навколо Нагірного Карабаху та про війну в Сирії. В останньому пункті Обама наголосив Путіну на важливості для Росії вчинити тиск на режим підтримуваного нею президента Сирії Башара аль-Асада, щоб той припинив напади на цивільних і на учасників домовленості про припинення бойових дій.

Натомість, за повідомленням Кремля, Путін у цій розмові з Обамою знову висував вимоги до влади України.

«Під час обговорення української тематики президент Росії знову вказав на важливість неухильного виконання Києвом мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, включаючи налагодження реального прямого діалогу з Донецьком і Луганськом, проведення амністії, надання «ДНР» і «ЛНР» особливого статусу, спільну розробку закону про місцеві вибори», – мовиться, зокрема, в повідомленні.

Як заявили в Москві, розмова відбулася з ініціативи російської сторони.

Москва постійно вимагає від Києва, серед іншого, «прямого діалогу» з ватажками підтримуваних нею збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», що їх Україна визнала терористичними, і співпраці з ними у створенні українського законодавства, зокрема, про місцеві вибори на окупованій частині Донбасу. При цьому Росія твердить, сама що ніяких зобов’язань за мінськими домовленостями не має, бо підписувала їх лише як «гарант», а до конфлікту на частині Донбасу взагалі не причетна.

Київ заявляє, що законодавство стосовно Донецької й Луганської областей узгоджує з законними представниками цих регіонів, а не з тими, хто захопив нині там владу збройною силою за підтримки Росії. Україна також наголошує, що про вибори чи надання нині окупованим територіям особливого режиму місцевого самоврядування може йтися тільки після того, як низку своїх зобов’язань за мінськими угодами виконають Росія й сепаратисти. Ідеться в першу чергу про обмін заручниками й полоненими, виведення з території України російських військ і найманців та озброєнь і передачу нині непідконтрольної ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ

источник->

Зарегистрированных пользователей: 3452

ID поста = 13014крымский бандеровец