новости • обзоры • события • факты
211 просмотров

ПІДСУМКИ ГРАН-ПРІ ТАШКЕНТУ З ДЗЮДО


ПІДСУМКИ ГРАН-ПРІ ТАШКЕНТУ З

У Ташкенті добіг кінця узбецький етап чемпіонату світу з дзюдо. Почнемо його огляд із незвичного епізоду. У півфіналі вагової категорії до 100 кілограмів азербайджанець Джаліл Шукуров травмувався, святкуючи перемогу. Лише за 9 секунд він без проблем подолав “іпоном” свого опонента з Таджикистану Саїджалола Саїдова, а потім отримав пошкодження на рівному місці.

Можливо, біль завадила йому пізніше виграти фінальний поєдинок проти господаря татамі Соїба Курбанова. Шукуров заробив три штрафних бали проти двох в узбецького дзюдоїста.

У категорії до 90 кілограмів узбеки отримали усі призові місця. У фіналі зустрілися Давронбек Сатторов та Яхіо Імамов. В основний час обидва заробили по дві “шидо”, а у додатковий перемогу вирвав Імамов завдяки одній “юко”. “Бронза” у Мухаммадкаріма Хуррамова, а також у таджика Комроншоха Устопіріона.

В абсолютній вазі перемогу святкував казахстанець Єржан Шинкеєв, який завдяки оцінці “юко” подолав росіянина Андрєя Волкова. “Бронза” у Аляксандра Вахав‘яка з Білорусі та Юрія Краковетского з Киргизстану.

У жіночій категорії до 78 кілограмів фаворитка Абіґель Йо з Угорщини очікувано подолала казашку Альбіну Аманґельдиєву – “ваза-арі” проти “юко”. Сіяна Йо розпочала участь на турнірі з півфіналу, а тому дійшла до “золота” лише за два поєдинки. Після здобуття трофею Абіґель погодилася відповісти на запитання кореспондента Euronews:

Euronews:
Дві зустрічі, одне золото. Це найлегша перемога у Вашій кар‘єрі?

Абіґель Йо:
Так, власне через це я сюди і приїхала. Ще до початку змагання я сподівалася, що перемога буде легкою.

Euronews:
У півфіналі Ви зробили “іпон” за 15 секунд, але фінал був складнішим. Що сталося, що змінилося?

Абіґель Йо:
У фіналі дівчина була меншою за мене. Із маленькими дівчатами завжди складно боротися, і до того ж вона була міцнішою, ніж суперниця у півфіналі. Але, на щастя, я змогла зробити “о-учі-ґарі”, я хотіла зробити його ще у півфіналі, але у мене вийшло лише у фіналі на останній хвилині.

Двадцять медалей, серед них шість золотих, на радість місцевої публіки завоювали узбецькі дзюдоїсти на домашньому етапі чемпіонату світу. До того ж на гран-прі Ташкенту гідно виступила узбецька молодь, показавши світу, що у нинішнього покоління є гідна заміна, і що спорт в Узбекистані розвивається у геометричній прогресії після здобуття незалежності у 1991 році.

“Іпон” Абіґель Йо на 15-й секунді півфіналу проти Заріни Раїфови та іпон Давронбека Сатторова у півфінальному поєдинку проти Мейрамбека Жангабая назвали найкращими прийомами заключного дня змагання.

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4035

Сейчас на сайте: 36

Просмотров за сегодня: 2,059

ID поста = 17888свежие комментарии:
крымский бандеровец