новости • обзоры • события • факты
187 просмотров

Рада дала согласие на увольнение Шокина с должности генпрокурора

Верховна Рада дала згоду на звільнення президентом України Петром Порошенком генерального прокурора України Віктора Шокіна.

За відповідний проект постанови на засіданні у вівторок проголосували 289 народних депутатів, лише 6 проголосували проти, а 4 утрималися. Не голосувало 40 парламентарів.

Зокрема, від фракції Блок Петра Порошенка відповідну постанову підтримали 114 народних депутати, з фракції «Народний фронт» — 72, від «Опозиційного блоку» — двоє парламентарів, від Об’єднання «Самопоміч» — 24.

Від фракції Блок Петра Порошенка відповідну постанову підтримали 114 народні депутати, від «Опозиційного блоку» — два парламентарі, при цьому за двоє депутатів цих фракцій проголосували проти. З фракції «Народний фронт» підтримали постанову 72 депутати, від Об’єднання «Самопоміч» — 24, від Радикальної партії — 17, від ВО «Батьківщина» — 13, від груп «Відродження» і «Воля народу» — відповідно 4 та 11 депутатів, при цьому проти не проголосував жоден депутат цих фракцій і груп. Із позафракційних депутатів 32 проголосували «за», і 2 — «проти».

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за засіданні 16 березня рекомендував парламенту підтримати проект постанови про згоду на звільнення В. Шокіна з посади генпрокурора.

У Генеральній прокуратурі України 28 березня роз’яснили, що стосовно генпрокурора В. Шокіна парламент може розглянути його заяву про звільнення за власним бажанням, а не питання відставки: «Відставка є наслідком процедури вираження парламентом недовіри генеральному прокуророві України (ст. 213 Регламенту Верховної Ради України). У випадку з генеральним прокурором В. Шокіним ця процедура Верховною Радою України не ініціювалася і не застосовувалася. Таке звільнення, враховуючи статус посади генерального прокурора України, можливе тільки з відома Верховної Ради президентом України (п. 25 ч. 1 ст. 85, ст. 122 Конституції України). Таким чином, зараз триває і не закінчена процедура розгляду заяви генерального прокурора України про звільнення за власним бажанням».

В. Шокін, 1952 р.н., призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут. З травня 1980 року працює в органах прокуратури.

У 1994-1998 рр. — начальник відділу нагляду за дотриманням законів спеціальними підрозділами з боротьби з організованою злочинністю прокуратури Києва. У 1998-2001 рр. — слідчий з особливо важливих справ управління розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України. З липня 2002 р. — заступник генпрокурора, член колегії Генпрокуратури України.

Наприкінці червня 2014 р. призначений заступником генпрокурора України і обраний членом колегії Генпрокуратури.

Згідно з чинною Конституцією України, генпрокурора призначає і звільняє президента за згоди парламенту. Водночас парламент має змогу певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокуророві, що має наслідок — його відставку з посади.

Закон про прокуратуру передбачає, що звільнення генпрокурора з адміністративної посади не припиняє його повноважень прокурора.

Зарегистрированных пользователей: 4898

Сейчас на сайте: 12

Просмотров за сегодня: 1,123

ID поста = 11546свежие комментарии:
крымский бандеровец