новости • обзоры • события • факты
355 просмотров

Роми погодилися переїхати з Лощинівки - райадміністрація

Роми погодилися виїхати з села Лощинівка на Одещині, повідомляють ЗМІ з посиланням на голову Ізмаїльської райдержадміністрації Валентину Стойкову. Раніше там сталися заворушення через вбивство дев’ятирічної дівчинки, у якому звинувачують одного з місцевих ромів.

Валентина Стойкова розповіла, що рішення сільради щодо виселення ромів з Лощинівка не має юридичної сили. Водночас, за словами очільниці райдержадміністрації, самі роми розуміють, що за таких умов вони не зможуть спокійно жити в цьому селі, тому було досягнуто домовленості про їх переїзд у інші населені пункти району.
З 9:00 понеділка поліція забезпечить охорону ромів, щоб вони могли спокійно вивезти свої речі. Разом з тим, пані Стойкова не знає, скільки ромів виїдуть з села. За її даними, у Лощинівці проживає понад 50 ромів.
Валентина Стойкова додала, що з ромами досягнута домовленість про те, що вони «дадуть нам перелік контактних осіб, з якими ми зможемо говорити про дотримання ними надалі порядку і дотримання правил добросусідства».
У самій Лощинівці будуть посилені заходи з охорони правопорядку, зокрема створено будинок шерифа, посилена народна дружина.

Конфлікт

Конфлікт

У суботу в Лощинівці відбулися масові заворушення. Місцеві жителі, обурені вбивством дев’ятирічної дівчинки, пошкодили будинки, де проживають роми, підпаливши один з них.
За даними правоохоронців, ніхто з представників ромської громади не постраждав.

Наслідки погрому ромських домівок у Лощинівці

У вбивстві дитини, тіло якої знайшли з численними пораненнями і слідами зґвалтування, підозрюють 21-річного чоловіка. Його затримали.
«У селі Лощинівка Ізмаїльського району пройшов схід села, на якому місцеве населення просило владу допомогти вирішити питання з виселенням мешканців ромської національності з населеного пункту», — повідомив сайт Одеської поліції у неділю.
«Людям було роз’яснено, що відповідні документи в установленому законом порядку будуть підготовлені і направлені компетентним органам», — сказано в повідомленні.
Під час заходу в селі помітили трьох жінок ромської національності, які намагалися потрапити до своїх домівок, щоб забрати речі. Побачивши їх, селяни стали кричати, щоб вони покинули населений пункт, кажуть у поліції.
Щоб уникнути конфлікту, правоохоронці створили коридор і дали жінкам можливість покинути село.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 5174

Сейчас на сайте: 10

Просмотров за сегодня: 397

ID поста = 15212свежие комментарии:
крымский бандеровец