новости • обзоры • события • факты
147 просмотров

Росія висунула США умови для поновлення угоди про плутоній

Росія висунула США низку умов, на яких вона буде готова поновити чинність угоди про утилізацію збройового плутонію, яку Москва односторонньо припинила раніше в понеділок.

Як мовиться у проекті закону, що його подав до парламенту президент Росії Володимир Путін, США повинні будуть скоротити військову інфраструктуру у країнах, що вступили до НАТО після 2000 року, скасувати так званий «акт Магнітського», яким США запровадили санкції проти російських посадовців-порушників прав людини, і всі санкції, запроваджені через агресію Росії проти України, а також відшкодувати збитки, яких Росія зазнала через ці санкції.

У США ще не коментували цих вимог.

Раніше в понеділок Путін своїм указом зупинив чинність угоди з боку Москви – як мовиться в документі, «у зв’язку з виникненням загрози стратегічній стабільності». На думку Москви, США не знищують свій надлишковий збройовий плутоній належним чином і тим самим залишають собі можливість повторно використати його.

Раніше Путін уже звинувачував США в невиконанні їхніх зобов’язань щодо утилізації плутонію. У США ці звинувачення відкинули.

Угода була підписана 2000 року і передбачає способи утилізації надлишків збройового плутонію в Росії і США – зокрема, використання їх в енергетичних ядерних реакторах, захоронення чи приведення до стану, непридатного для створення ядерної зброї.

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4035

Сейчас на сайте: 23

Просмотров за сегодня: 1,943

ID поста = 17477свежие комментарии:
крымский бандеровец