новости • обзоры • события • факты
172 просмотров

Росія вторглася до Криму, її військові також досі на Донбасі – Джон Теффт

8-9 липня у Варшаві відбудеться саміт глав держав . Лідери країн, що входять до Північноатлантичного альянсу, будуть вирішувати питання безпеки і співробітництва в атмосфері нових викликів – анексії Росією українського Криму, конфлікту на сході України і війни з «Ісламською державою». Про майбутній саміт , про Мінські угоди, про антиамериканізм в Росії та про інші питання посол в Москві і колишній посол в Україні Джон Теффт говорив в ексклюзивному інтерв’ю з кореспондентом Російської служби «Голосу Америки» в Москві Данілом Гальперовичем і оглядачем Російської редакції Радіо Свобода Іриною Лагуніною.

– Думаю, важливо розглядати цей саміт в контексті. А контекст такий, що пару років тому Росія вчинила агресію проти України. І з тих пір дії НАТО є відповіддю на це. НАТО – оборонний союз. Я повторюю це всюди в Росії, де я буваю. НАТО – не наступальна організація. Все, що робить НАТО зараз, – вона готується захистити членів альянсу. Це її відповідальність відповідно до статті 5 статуту організації, якщо обставини вимагатимуть застосувати цю статтю. І все, до чого готується НАТО – документи, які зараз розробляються, кроки, які робляться, щоб зміцнити обороноздатність, – є прямою відповіддю на те, що сталося в Криму і на сході України в 2014 році. Тож я очікую ретельно продуманої і досить стриманої відповіді, яка, однак, буде супроводжуватися пропозицією вести діалог з Росією, тому що ми б вважали за краще мати мирні відносини співпраці з Росією. Саме тому свого часу була створена Рада НАТО-Росія. Ми зустрічалися в рамках цієї Ради кілька тижнів тому. І ми готові зустрічатися і далі. Так що я думаю, ви побачите ретельно продуману і збалансовану відповідь.

– Я відповім, що Росія – дуже навіть сторона цих угод. Росія – член «нормандської четвірки». Ми всі знаємо, що Росія вторглася до Криму, що російські військовослужбовці і зброя все ще на Донбасі. Росія – учасниця всього цього. Тож ми відповідаємо абсолютно прямо: ви – учасники, і ви, як і українська сторона, повинні виконувати зобов’язання, взяті в рамках Мінських угод, про що пан Путін і пан Порошенко домовилися в столиці Білорусі приблизно півтора року тому.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 3452

ID поста = 12976крымский бандеровец