новости • обзоры • события • факты
229 просмотров

УКРАЇНА "ЛІДИРУЄ" ЗА СМЕРТНІСТЮ ВІД ЗАБРУДНЕНОГО ПОВІТРЯ - ВООЗ

Дев‘ять із десяти людей на Землі дихають повітрям, у якому вміст твердих часточок перевищує безпечні норми. Про це йдеться в останньому звіті Всесвітньої організації охорони здоровя. Її експерти врахували не лише промислові викиди, а й, наприклад, дим від багаття для приготування їжі і навіть піщані бурі. Звіт заснований на даних з супутників, метеорологічних станцій та щонайменше 3000 замірів у різних місцях планети. У Росії брудне повітря щороку забирає до 140 тисяч життів, найбільше в Європі.

Владімір Чупров, голова енергетичного програми Greenpeacе:
“На сьогодні у нашій країні проблеми охорони довкілля, які в тому числі призводять до підвищеної смертності, не є пріоритетними. Хоча, здавалося б, Росія – та країна, де ці питання мали б обговорюватися першочергово. До факторів забруднення повітря можна додати іонізацію. На сьогодні сотні тисяч, якщо не мільйони людей, живуть на радіоактивно забруднених територіях”.

Тверді часточки у повітрі можуть призводити до серцево-судинних захворювань, інсультів, хронічних обструктивних хвороб легень та раку. Вони також збільшують ризик гострих респіраторних захворювань.

Якщо в абсолютних цифрах смертності лідирують Китай, Індія та Росія, то в перерахунку на душу населення найгірша ситуація в світі – в Україні, за нею розмістилися Болгарія та Білорусь.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 5174

Сейчас на сайте: 13

Просмотров за сегодня: 416

ID поста = 17058самое читаемое за месяц :


свежие комментарии:
крымский бандеровец