новости • обзоры • события • факты
275 просмотров

Україна сьогодні відзначає День соборності

у неділю, 22 січня, святкує День соборності. У 2017 році в цей день відзначає 98-ю річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

У День Соборності в столиці відбудеться покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському, до пам’ятників та місць поховань видатних діячів Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників революції Гідності та АТО.

Крім цього, заплановано відкриття меморіальної дошки на честь командира корпусу Січових Стрільців, полковника Армії УНР, засновника Організації українських націоналістів Євгена Коновальця (на вул. Січових Стрільців).

А на мосту Патона відбудеться флешмоб «Живий ланцюг Соборності», в якому учасники заходу об’єднають два береги Дніпра «живим» ланцюгом.

Нагадаємо, офіційний державний статус «День соборності України» отримав указом Президента Леоніда Кучми від 21 січня 1999 року, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави.

У грудні 2011 року президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада і День соборності 22 січня і заснував День соборності і свободи 22 січня.

У листопаді 2014 року президент Порошенко заснував День гідності і свободи 21 листопада, повернувши 22 січня святкування Дня соборності.

Нагадаємо, День соборності пов’язаний з проголошенням об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки 22 січня 1919 р. на Софійській площі в Києві. Об’єднання двох республік, що виникли після розпаду Російської та Австро-Угорської імперії, втілив мрію українського народу про єдність України, однак проіснувало трохи більше року з-за суперечностей їх керівництва та окупації Польщею Західної України.

Акт Злуки (Акт Злуки) мав не тільки символічне значення: об’єднання українських територій робило неможливим братовбивчі війни, в ході яких українці вбивали один одного, воюючи за інтереси колоніальних імперій, як під час Першої світової війни.

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4887

Сейчас на сайте: 15

Просмотров за сегодня: 5,214

ID поста = 23306свежие комментарии:
крымский бандеровец