новости • обзоры • события • факты
260 просмотров

У Кале вимагають закрити табір для біженців

У понеділок у Франції шофери-далекобійники і фермери почали блокувати рух на головній магістралі, що веде до міста . Там на околицях знаходиться табір для біженців «Джунглі».

До акції, що вимагає закриття табору, долучилися власники місцевих магазинів, працівники порту, а також профспілки.
Протестувальники організували «живий ланцюг» через шосе, що веде до Євротунелю і порту Кале, звідки йдуть пороми до Британії.
Сотні людей з плакатами, що закликають закрити табір для біженців, зібралися на під’їздах до Євротунелю і портового терміналу.

До акції, що вимагає закриття табору, долучилися власники місцевих магазинів, працівники порту, а також профспілки. Протестувальники організували "живий ланцюг" через шосе, що веде до Євротунелю і порту Кале, звідки йдуть пороми до Британії. Сотні людей з плакатами, що закликають закрити табір для біженців, зібралися на під'їздах до Євротунелю і портового терміналу.

Табір, за словами учасників протесту, заважає нормальному життю міста.
Водії вантажівок заявляють, що дедалі частіше організовані банди й окремі мігранти намагаються залізти в автофургони і нелегально пробратися до Британії.
Фермери страждають від того, що частина врожаю знищується через постійне збільшення площі табору, де близько 7 000 людей з Судану, Сирії, Еритреї та інших країн живуть в жахливих умовах.
Кореспондент BBC Річард Галпін передає з місця подій, що один біженець з Судану сказав, що йому шкода, що місцеві сприймають цей табір саме так, оскільки все, що потрібно біженцям — це жити в мирі і спокої після втечі зі своєї країни.
Однак останнім часом стали надходити повідомлення про те, що злочинні групи виробили нову тактику переправлення біженців в Британію.
Британська газета Mail On Sunday описала випадок, коли в машину з її журналістами навмисно кинули колоду, щоб спричинити аварію і відвернути увагу від того, як мігранти будуть залазити в кузов вантажівки.

У серпні на BBC показали кадри, на яких контрабандисти спеціально блокують шосе поваленим деревом, а потім загрожують автомобілістам. Представник найбільшої у Франції профспілки вантажних автоперевезень FNTR Жан-П’єр Девін сказав в інтерв’ю BBC, що протестувальники хочуть показати своє невдоволення ситуацією і вимагають закриття табору.
Минулого четверга мер Кале Наташа Бушар попередила, що блокада під’їздів до Кале призведе до хаосу серед британських туристів.
Виконавчий директор Асоціації вантажоперевезень Річард Бернетт заявив, що машини, що їдуть з Британії до Франції, фактично не зможуть покинути порт, оскільки виїзд на шосе A16 буде заблокований.

У серпні на BBC показали кадри, на яких контрабандисти спеціально блокують шосе поваленим деревом, а потім загрожують автомобілістам. Представник найбільшої у Франції профспілки вантажних автоперевезень FNTR Жан-П'єр Девін сказав в інтерв'ю BBC, що протестувальники хочуть показати своє невдоволення ситуацією і вимагають закриття табору. Минулого четверга мер Кале Наташа Бушар попередила, що блокада під'їздів до Кале призведе до хаосу серед британських туристів. Виконавчий директор Асоціації вантажоперевезень Річард Бернетт заявив, що машини, що їдуть з Британії до Франції, фактично не зможуть покинути порт, оскільки виїзд на шосе A16 буде заблокований.

Він зазначив, що недостатньо ресурсів для убезпечення британських водіїв вантажних автомобілів, а також поспівчував протестувальникам, сказавши, що необхідно виробити оптимальний план щодо закриття цього табору.
У лютому 2016 року французька влада зламала південну частину табору, намагаючись скоротити кількість біженців, які мешкають там, проте чисельність табору знову зросла. Тепер демонстранти вимагають закриття і його північної частини.

Багато французьких газет цитують президента Торгової асоціації Кале, який сказав: «Ми не знімемо блокаду з шосе, доки влада не повідомить нам точну дату, коли північна частина «Джунглів» буде повністю знищена».

источник->

Акция протеста в районе города Кале на севере Франции: фермеры, предприниматели, водители грузовиков, представители муниципалитета заблокировали автостраду. Они требуют решить проблему со скоплением в этих местах нелегальных мигрантов – в частности, ликвидировать импровизированный , получивший название Джунгли. Здесь в трущобах обосновались около 10 тысяч человек – в основном выходцев из Африки . Местные жители жалуются: жизнь стала небезопасной; нападения, в том числе и ночные, участились. Они связывают это с растущим числом нелегалов, живущих в тяжелейших условиях.

Режи Каптэн (владелец небольшого ресторанчика):

“Посмотрите, на кого я стал похож! Я не просто устал, я с ног падаю. У меня бизнес, 12 работников. Я больше не могу так”.

Блэз Паку (дальнобойщик):

“Мы сыты по горло этой ситуацией с мигрантами в Кале. Они становятся все агрессивнее. Утром мы выходим на работу и не знаем, вернемся ли обратно. В нас летят камни и арматура. У некоторых из них есть даже мачете. У меня пятилетний сын, и я не хочу, чтобы он стал сиротой”.

Преследуемая мигрантами цель – каким-то образом попасть на грузовики, следующие из Франции через Ла-Манш. Это кратчайший путь в Великобританию. Нередко фуры берутся штурмом. Правовых инструментов против беженцев у властей нет:

“На сегодняшний день во Франции закон не позволяет арестовывать мигрантов, контрабандистов и активистов движения “Без границ”, – говорит мэр города Кале Наташа Бушар. – Никаких мер пресечения в их отношении не предусмотрено”.

На фоне роста недовольства местных жителей французские власти начали частичный демонтаж “джунглей”. Обитателей переселяют в сооруженные на том же месте временные отапливаемые жилища или распределяют по центрам приема мигрантов в других регионах Франции. В прошлую пятницу министр внутренних дел Франции Бернар Cazeneuve подтвердил намерение правительсва завершить демонтаж “как можно скорее.”

С организаторами нынешней протестной акции встретился префект департамента Па де Кале

Зарегистрированных пользователей: 5172

Сейчас на сайте: 21

Просмотров за сегодня: 4,110

ID поста = 15717самое читаемое за месяц :


свежие комментарии:
крымский бандеровец