новости • обзоры • события • факты
173 просмотров

ФОРМУЛА-1: РОСБЕРГ ЩЕ БІЛЬШЕ ВІДРИВАЄТЬСЯ ВІД ГЕМІЛТОНА

Вітаю і ласкаво просимо до програми “Швидкість”. Торік у цей же час Льюїс Гемілтон домінував у “Формулі-1”. Він впевнено йшов до свого третього чемпіонського титулу. Нині ситуація трохи змінилася. Перед малайзійським гран-прі 31-річний британець вісьмома очками поступався своєму партнерові по команді Ніко Росбергу. Чи вдалося йому наздогнати німця? Давайте подивимося.

Формула-1
Росберг фінішував лише третім, Гемілтон не фінішував взагалі, а перемогу на етапі святкував Деніел Рік‘ярдо та його команда Red Bull. Її інший пілот Макс Ферстаппен опинився на другій сходинці.

“Мерседесам” у Малайзіїі не поталанило. Власник поул-позиції Гемілтон зійшов з дистанції через пожежу у двигуні. Його головний конкурент і чинний лідер Ніко Росберг після зіткнення з Феттелем був змушений заїхати до боксів і повернувся позаду усіх, щоправда таки зміг видряпатися на останню сходинку подіуму. Таким чиному, у загальному заліку Росберг випереджає Гемілтона вже на 23 очки.

Сепанг
Автодром “Сепанг”, відомий примхами погоди, не раз ставав місцем непередбачуваних перегонів. Згадаймо 2009 рік, коли Дженсон Баттон зміг подолати підступну стихію і вибороти пам‘ятну перемогу.

На початку перегонів ніщо не вказувало на дощ. Краплі води з‘явилися на асфальті лише на 18-му колі. Першим міняти шини поїхав Кімі Райкконен з Ferrari, але поспішив. Накрапав лише легкий дощик і фін швидко стер гуму на майже сухому асфальті.

Пізніше не витримали нерви і у решти команд. Передбачаючи тропічну зливу по дощову гуму вирушили усі пілоти окрім Тімо Ґлока з Toyota, який залишився з проміжною. Це дозволило йому вийти на перше місце, а у підсумку стати третім.

Техніки знову дістали з чохлів проміжну гуму, і лише коли її поставили на усі боліди, злива нарешті розпочалася.Знову піт-стопи. Дженсон Баттон на дощових покришках повернув собі перше місце. Також Ґлока залишив позаду Нік Хайдфельд з Sauber, але потім він вилетів з траси.

На той момент видимість стала нульовою і організатори зупинили перегони. Результати нарахували за передостаннє коло до зупинки. Переможцем оголосили Баттона, але найбільше радів Хайдфельд, для якого виліт з траси перетворився на друге місце. Пілотам нарахували лише половину залікових очок.

WRC
Француз Себастьєн Ож‘є лідирував у загальному заліку чемпіонату світу з ралі із комфортним відривом від Андреаса Міккельсена у 59 очок. До кінця сезону залишається лише чотири гонки. Подивимося-но як лідер команди Volkswagen впорався на Корсиці.

Пілот команди Volkswagen виграв 11-й етап чемпіонату світу, випередивши Т‘єррі Невіля та Андреаса Міккельсена.

У неділю учасникам належало подолати лише дві спеціальні ділянки. Обидві виграв Кріс Мік, але йому не вистачило цього навіть щоб потрапити до топ-10 Ралі Корсики.

Перша десятка в останній день не змінилася. Себастьян Ож‘є здобув чергову перемогу, бельгієць Т‘єррі Невіль залишив позаду норвежця Андреаса Міккельсена.

Після Корсики на рахунку Ож‘є 195 очок. Міккельсен, його найближчий переслідувач, має лише 127. Таким чином, якщо не станеться нічого непередбачуваного, Ож‘є зможе достроково завоювати четвертий поспіль чемпіонський титул вже на наступному етапі – Ралі Іспанії.

Ралі-крос
Це все, на що у нас є час сьогодні, але повертайтеся за тиждень, коли вийде новий випуск “Швидкості”. Ми розкажемо про гран-прі Японії. На завершення – найцікавіші моменти етапу ралі-крос у Латвії. До зустрічі.