новости • обзоры • события • факты
275 просмотров

Кто должен *скидывать* ветеранам АТО?

Хто повинен «скидати» ветеранам ?

Директор турагентства Pan Terra Валентина Іскра, повідомила, що до них в агентство звернувся турист бажає отримати знижку в розмірі, ні багато ні мало, 50%. Своє прохання він обґрунтував тим, що є учасником бойових дій в зоні АТО і, отже, на нього поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Також у нього був лист з відрізними талонами (всього 60 штук для знижок на послуги повітряного, залізничного, а також річкового, морського та автомобільного транспорту терміном дії один рік), виданий йому в одній з держустанов. «Я не знаю, як вчинити з таким запитом», — дивується директор Pan Terra.

Побоювання турагентів, що зіткнулися з такими запитами, зрозуміти можна: з одного боку, не хочеться порушувати закон, а з іншого — подібні знижки не вітають ні туроператори, ні перевізники. Та й перспектива працювати собі в збиток теж нікого не спокушає. Юристи, втім, вважають, що не все так страшно, оскільки пільговики приходять не за адресою. «Пункт №17 статті №12 вищезгаданого закону дійсно передбачає для учасників бойових дій можливість здійснити поїздку зазначеними в листі видами транспорту з п’ятдесятивідсотковою знижкою один раз протягом року в обидві сторони», — зазначила директор консалтингової компанії «Блакитна Хвиля» Ніна Козенко. Але не треба забувати і про статтю №5 Закону України «Про туризм», згідно з якою турагенти є лише посередниками в реалізації турпродукту туроператорів, турпослуг та інших суб’єктів туристичної діяльності. «Учасникам бойових дій слід звертатися безпосередньо до перевізників. У випадку з авіаквитками — в авіакаси, у випадку з ж / д квитками — в залізничні каси і т. Д.», — Резюмувала співрозмовниця.

Юрист компанії Jurimex Світлана Чичикало додає: для отримання знижки необхідно особисто звернутися в касу з листом талонів та пільговим посвідченням. Деякі перевізники можуть попросити і інші документи. Більш детально питання регулюється внутрішніми інструкціями перевізників, де передбачено, куди і з якими документами повинен звернутися пільговик, на місця якого класу поширюється знижка і т. Д.

Положеннями ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і правилами перевезень не передбачено бронювання квитків посередниками перевізників (наприклад турагентствами), а також, в майбутньому, компенсації їм коштів з держбюджету у разі надання будь-яких знижок. Слід зазначити, що в майбутньому кількість подібних звернень цілком може збільшитися. На сьогоднішній день статус учасників бойових дій вже отримали понад 75 000 військовослужбовців, які брали участь у АТО. На розгляді залишається ще кілька сотень комплектів документів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Тому юристи вже зараз радять розміщувати відповідні пояснення в куточку споживача

джерело->

Зарегистрированных пользователей: 4865

Сейчас на сайте: 2

Просмотров за сегодня: 103

ID поста = 4735свежие комментарии:
крымский бандеровец