новости • обзоры • события • факты
225 просмотров

МАРКЕС І ОЖ'Є ЗДОБУЛИ ЧЕРГОВІ ЧЕМПІОНСЬКІ ТИТУЛИ

МАРКЕС І ОЖ’Є ЗДОБУЛИ ЧЕРГОВІ ЧЕМПІОНСЬКІ ТИТУЛИ

Цього тижня ми отримали не одного, а двох нових чемпіонів світу. Почнемо з мотоперегонів, де Марк Маркес не залишив шансів своїм конкурентам та здобув третій титул чемпіона світу в Моtо GP на трасі Мотеґі.

Моtо GP: третій чемпіонський титул Маркеса
Марк Маркес відсвяткував перемогу на Ґран-прі Японії, яка гарантувала йому чемпіонський титул в цьому сезоні. Іспанець став недосяжним на вершині загального заліку.

23-річний мотогонщик “Хонди” розпочав перегони з другої позиції за багаторазовим чемпіоном світу, італійцем Валентино Россі. Чільну трійку доповнював минулорічний чемпіон світу Хорхе Лоренсо.

Саме він найкраще стартував і невдовзі очолив перегони. Проте Маркес і Россі у боротьбі між собою не помітили як обійшли Лоренсо. Надалі вони змагалися за першу позицію.

Однак на трасі почали ставатися несподіванки. За 19 кіл до фінішу Россі впав з мотоцикла і вибув з боротьби. Коли до кінця залишалося лише чотири кола, Хорхе Лоренсо припустився прикрої помилки та зійшов з траси.

Щоб не дозволити Маркесу гарантувати собі титул чемпіона в Японії, Лоренсо потрібно було посісти принаймні третє місце.

Неочікувано втративши конкурентів, Марк Маркес фінішував на самоті, при цьому він святкував свій подвійний успіх уже на останніх метрах дистанції.

Другим приїхав італієць Андреа Довіціозо з “Дукаті”, а доповнив подіум юний іспанець Маверик Віньялес із “Сузукі”.

Після Ґран-прі Японії, за три етапи до кінця сезону, в активі Маркеса — 273 очки. Другим їде Россі — 196 пунктів, а третім — Лоренсо зі 182-ма очками.

У заліку конструкторів перед веде “Хонда”, випереджаючи “Ямаху” на 28 очок.

Ралі: Ож‘є здобув четвертий поспіль титул чемпіона світу
На чемпіонаті світу з ралі Себастьєн Ож‘є довів до кінця те, що давно очікували. Французький пілот здобув перемогу на “Ралі Каталонії” та оформив четвертий поспіль титул чемпіона світу за два етапи до кінця сезону.

Почавши перегони з перевагою у 6 секунд над Дані Сордо, Себастьян Ож‘є лише збільшив свій відрив, і в підсумку випередив суперника на 15,6 секунди.

Завдяки перемозі у Каталонії французький пілот “Фольксваґен” став недосяжним для конкурентів у боротьбі за чемпіонський титул. У Салоу Себастьєн Ож‘є здобув п‘яту перемогу та дев‘ятий подіум у сезоні.

Дані Сордо з команди “Хюндай” приїхав другим. На третю сходинку подіуму піднявся його партнер, француз Тьєррі Невіль, який випередив австралійця Гейдена Педдона. Українець Валерій Горбань з команди “Міні” посів 15-е місце.

У загальному заліку в Себастьєна Ож‘є — 222 очки. Друге місце поділяють Андреас Міккельсен та Тьєррі Невіль, які мають по 127 балів.

“Ніч стрибків” у Ризі
Ми завершуємо випуск найкращими кадрами з карколомних змагань мотоциклістів “Ніч стрибків”, що відбулися у Ризі. Іспанець Майкель Мелеро виграв сьомий етап у сезоні та впритул наблизився до здобуття третього поспіль титулу чемпіона світу.