новости • обзоры • события • факты
171 просмотров

ШОТЛАНДІЯ ПЛАНУЄ ЩЕ ОДИН РЕФЕРЕНДУМ ПРО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ


ШОТЛАНДІЯ ПЛАНУЄ ЩЕ ОДИН РЕФЕРЕНДУМ ПРО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Другий референдум про незалежність може бути проведено в Шотландії до 2019 року, заявила шотландський перший міністр Нікола Стерджен. На з‘їзді очолюваної нею Шотландської національної партії вона зазначила, що британський уряд, плануючи “жорсткий Brexit”, ігнорує інтереси Единбурга.

“Я рішуче налаштована на те, що Шотландія матиме можливість ще раз розглянути питання про незалежність і зробити це до того, як Британія залишить Євросоюз, якщо це необхідно для захисту інтересів нашої країни. Таким чином, я можу сьогодні підтвердити, що законопроект щодо референдуму про незалежність буде опубліковано для консультацій на наступному тижні”,- заявила Стерджен.

Британський прем‘єр-міністр Тереза Мей погодилася на вимоги парламенту й заявила, що депутати матимуть можливість проголосувати за її план виходу Британії з Євросоюзу, який включає також вихід зі спільного ринку, однак не повинні блокувати цей процес.

“Вони використовують результат у якості прикриття для “жорсткого Brexit”, на що вони не мають жодного мандата, але хочуть його нав‘язати, незалежно від руйнівних наслідків. Що ще гірше, вони мають намір робити все це без схвалення парламентом, без належної перевірки”, – переконана Стерджен.

Перший референдум про незалежність пройшов у Шотландії два роки тому. Тоді 55 відсотків голосів було віддано проти незалежності. Загроза другого референдуму виникла після рішення про Brexit, адже 62 відсотки шотландців проголосували проти виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу. Можливо, нині більшість мешканців Шотландії проголосують за незалежність, аби й надалі залишитися в ЄС

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4015

Сейчас на сайте: 6

Просмотров за сегодня: 2,831

ID поста = 18190свежие комментарии:
крымский бандеровец