новости • обзоры • события • факты
161 просмотров

Що відбувається з НАЗК та як розв'язати конфлікт, що блокує безвізовий режим

… Вихід із кризи
Схоже, зараз триває «робота» за те, щоби добрати один голос.
Жодне джерело ЄП не згадало про можливість «замінити» Рябошапку іншим, менш конфліктним кандидатом. Натомість багато хто згадує історію минулого року, коли відбувся перший етап виборів до НАЗК – тоді громадськість «кинули», пообіцявши паритетне призначення одного члена НАЗК з тих, кого лобіювала влада, і одного – від антикорупційних організацій. Першого, за домовленістю, затвердили, а для другого… несподівано забракло голосів. Саме через це довелося оголошувати повторний конкурс до агенції. Тому рівень довіри між членами комісії з призначення складу НАЗК – вкрай низький. І тому наполягання про призначення «громадського» кандидата західні дипломати сприймають як легітимне. «Шевченко та Шлінчак мають дивитися на професійні якості кандидатів та забути про образи», – поділився з ЄП один із дипломатів.
Підсумовуючи все, зараз ми опинилися перед вибором: або членами агенції найближчими днями (можливо, вже сьогодні) будуть обрані Рябошапка та Хавронюк, як найавторитетніші претенденти, або конкурс буде зірвано. І ЄвроПравда сподівається, що вихід із кризи буде знайдено саме владою.
Може бути складно переконати представників громадськості змінити принципову позицію, особливо якщо на неї нашарувалися давні та свіжі конфлікти та образи.
Дещо простіше переконати владу. Тому міністр Павло Петренко та його заступник Наталія Севостьянова можуть і мають змінити позицію на голосуванні і обрати нехай «конфліктного», нехай «не свого», але фахового кандидата до складу НАЗК.
І тим самим – врятувати безвізовий режим для всієї України. На щастя, джерела свідчать, що варіант виходу з конфлікту, описаний нами, не відкидається. Тому лишається сподіватися на здоровий глузд причетних посадовців. І громадських діячів також.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 4886

Сейчас на сайте: 24

Просмотров за сегодня: 3,973

ID поста = 11388свежие комментарии:
крымский бандеровец