новости • обзоры • события • факты
212 просмотров

ЩО ВІДЛЯКУЄ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ ВІД УКРАЇНИ: ВІЙНА ЧИ КОРУПЦІЯ?


ЩО ВІДЛЯКУЄ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ ВІД УКРАЇНИ: ВІЙНА ЧИ КОРУПЦІЯ?

Чи готові іноземні компанії інвестувати в Україну за умов війни на сході країни? Ця тема стала ключовою на Київському міжнародному економічному форумі, куди завітали сотні економістів, політиків і бізнесменів з понад 20 країн світу.

На відкритті заходу український прем‘єр-міністр Володимир Гройсман зазначив: пріоритет країни полягає у поетапній відмові від кредитів міжнародних організацій та в залученні інвестицій з-за кордону.

Володимир Гройсман, прем‘єр-міністр України:

“Ми маємо на сьогоднішній день 2,8 млрд доларів іноземних інвестицій, це майже вдвічі більше, ніж у 2015 році. Але я хотів би підкреслити, що це не ті великі інвестиції, які могла би отримати”.

Статистика показує, що припливу сьогоднішніх іноземних інвестицій недостатньо. Альгірдас Шемета, -омбудсмен України, каже, що обсяг інвестицій (на душу населення) в Україні вп‘ятеро менший, ніж у Польщі і вдесятеро, ніж в Естонії.

Марія Коренюк, euronews:

“Головна причина, чому іноземні інвестиції не надто активно надходять в Україну, не лише військовий конфлікт на Донбасі. Куди більша перешкода – корупція та недовіра до судової системи країни”.

Це – результати дослідження, проведеного за ініціативою Dragon Capital Investment Bank та Європейської Бізнес Асоціації. В опитуванні взяли участь 102 учасники: ті інвестори, що вже мають інвестиції в Україні, та ті, що планують інвестувати.

Євген Баранов, директор Dragon Capital:

“Топ три причини – вони були досить очевидні. Звичайно ж, для мене є таким неприємним свідченням ситуації те, що корупція перемогла з надзвичайним відривом. Якщо інвестори зважують ризики ситуації військового конфлікту і ризик того, що корупція залишиться на тому рівні, на якому вона є, то цей ризик переважує, на жаль”.

Бізнесмени вважають, що дієвим кроком, до якого має вдатися український уряд для залучення інвестицій, є перезапуск судової системи, запровадження вето для чинних суддів та найм нових, а також переслідування високопосадовців та суддів за корупцію.

Тільман Хоппе, експерт з питань боротьби з корупцією у Раді Європи:

“Корупція є перешкодою для інвестицій практично в усіх країнах, де вона виникає. Тому Рада Європи підтримує багато країн. В Україні ми працюємо з Агенцією запобігання корупції. Рада Європи робить це вже понад 10 років. Таким чином, ми сподіваємося, що найближчими роками досягнемо значних змін”.

Учасники економічного форуму певні, що якщо український уряд зможе реалізувати всі необхідні реформи, Україна може стати привабливою державою для іноземних компаній, які зможуть почати тут свій бізнес.

Президент Європейської Бізнес Асоціації Кшиштоф Сєдлецкі:

“Україна є країною з найбільшим потенціалом в Європі. Зараз у цій частині світу це одна з країн, де праця найдешевша. Заробітна плата в Україні на 50% нижча, ніж у Китаї”.

З метою створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку України уряд схвалив рішення започаткувати Агенцію підтримки інвестицій. Вона запрацює в середині жовтня. Учасники Форуму привітали цей крок.

Проте, вони вважають, що якщо Україна прагне дбати про безпеку іноземних інвесторів, державі необхідно внести істотні зміни до законодавства країни: в основному, для захисту інвесторів від рейдерства. Усі рекомендації, висловлені на Форумі, будуть передані уряду.

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 6

Просмотров за сегодня: 3,921

ID поста = 17943свежие комментарии:
крымский бандеровец