новости • обзоры • события • факты
218 просмотров

Що таке Проксима b?

Чи відкрили вчені новий дім для людства? Потужні телескопи виявили планету, схожу на Землю, яка обертається довкола найближчої до нашої Cонячної системи зірки — Проксима Центравра.
Повний оборот навколо зірки ця планета, яку назвали Проксима b, робить за 11 днів.
Вона розташована в так званій «зоні життя» зірки. Температура на ній така, що там може бути вода в рідкому стані.
Проксима b, таким чином, стала найближчою планетою до Сонячної системи, де можливе життя.
Але вона розташована на відстані чотирьох світлових років від Землі.

Міжнародна група вчених, що вивчають космос, заявила про виявлення планети Проксима b, на якій може бути життя і до якої можливо буде дістатися під час майбутніх космічних місій.
Планета трохи більша за Землю і знаходяться на відстані чотирьох світлових років від неї, повідомили вчені на прес-конференції в штабі Південної європейської обсерваторії.
Проксима b обертається навколо зірки Проксима Центавра, яка входить в систему Альфа Центавра і є червоним карликом. Повний оборот навколо зірки вона робить за 11 днів.
Планета знаходиться в так званій «зоні життя» зірки. Температура на ній така, що на ній може бути вода в рідкому стані, а клімат — придатний для життя.
Проксима b, таким чином, стала найближчою планетою до Сонячної системи, де можливе життя.
Автори дослідження пояснюють, що помітили ознаки планети ще у 2013 році, а потім намагалися отримати докази її існування. Проксима b знаходиться до зірки набагато ближче, ніж Земля або навіть Меркурій. Однак Проксима Центавра є значно більш тьмяною зіркою, ніж Сонце.
Вчені не виключають, що на планеті є свій «тропічний пояс» — сонячне місце, де і зосереджена вода. При цьому клімат Проксими b сильно відрізняється від земного. Вчені, наприклад, сумніваються, що на планеті змінюються пори року.
Раніше найближчої до Сонячної системи планетою, на якій може бути життя, вважалася планета Wolf 1061c, що знаходиться в сузір’ї Змієносця. Вона перебуває у «зоні життя» зірки Wolf 1061, яка є червоним карликом, і знаходиться приблизно за 13,7 світлових років від Землі.

источник->

Зарегистрированных пользователей: 4913

Сейчас на сайте: 1

Просмотров за сегодня: 148

ID поста = 15182свежие комментарии:
крымский бандеровец