новости • обзоры • события • факты
191 просмотров

ЯЙЦЯ ПО 100 ГРН І ЗАРПЛАТА "МЕРТВИМ ДУШАМ". ЯК У РАДІ ЗЛОВЖИВАЮТЬ БЮДЖЕТНИМИ КОШТАМИ

На утримання парламенту загалом виділяють мільярд гривень
У їдальні Верховної Ради закупали яйця по 100 гривень, а службовими авто парламенту користуються нардепи, що мають власні транспортні засоби. Мільярд гривень з державного бюджету витрачається на утримання будівлі Верховної Ради. Це зарплатня народних депутатів та працівників апарату. А ще транспортні видатки, харчування, лікування, закупівля техніки тощо. Як саме розподіляються кошти — дізнатися не можуть навіть народні депутати. «Монополія на безперевірочну діяльність завжди викликає бажання позловживати», — каже парламентар Валерій Карпунцов. Інформацію про видатки адміністрація Верховної Ради приховує. Кажуть, реформувати апарат лише почали. Щороку депутати заявляють про наміри економити бюджетні кошти, але кошторис Верховної Ради лише зростає.

У парламенту є своя автобаза. Тут забезпечують пересування керівництва парламенту, голів фракцій, делегацій і депутатів. У диспетчерській кажуть: замовлень небагато, безкоштовним автопарком користуються менше, ніж половина нардепів, але зазвичай дзвонять не найбільш нужденні. «Замовляють. Багаті частіше», — каже диспетчер автобази Ради Ілона Борзенко. Чорною Toyota з автопарку Ради мав би користуватися голова комітету по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв, але він її не викликає. Каже, що принципово їздить на метро. «Зараз я готую поправку в законі про бюджет, щоб просто викреслити звідти утримання автопарку. Я думаю, цей Радянський Союз має закінчитися», — пояснив політик. ТСН склала рейтинг депутатів, які найчастіше їздять із водіями парламенту, хоча мають і свої власні авто. Сергій Сажко використав у цьому році 887 літрів державного бензину, Оксана Корчинська -596, Богдан Матківський наїздив 887 літрів пального, Юрій Левченко та Олена Масоріна — більше ніж по 700 літрів. Чемпіоном виявився Денис Силантьєв. Він витратив майже тонну бензину. Враховуючи, що таких нардепів одиниці, у комітеті дивуються — чому автобаза не зменшує витрати.

«Де вся ця економія? Бо вона і в пальному. Ми її не побачили. Керівник автобази робить все, щоб залишилось таке саме фінансування, і при цьому не хоче нічого зменшувати», — каже депутат Дмитро Лубінець. Утім на автобазі кажуть: немає на чому економити: всі машини задіяні, весь бензин використовують. У регламентному комітеті почали рахувати і яйця. У парламентській їдальні за минулого керівництва собівартість десятка яєць сягала 100 гривень. За кілограм м’яса правили 600. Окрім цього в їдальні працювали так звані мертві душі. Зарплата їм нараховувалась, але фізично їх не було. Новоспечений керівник апарату Верховної Ради змінив директора їдальні. Той каже, заклад зробить прибутковим, але дотації з бюджету теж потрібні. «Копійки виділяються, але це те, що необхідно для існування. Окупається. Але це не все. Ось посуд б’ється. Дивіться, фарфор. Все ж воно псується, приходить в непридатність», — повідомив директор їдальні Олег Гермашко. В апараті Верховної Ради питання зловживань із бюджетними коштами коментувати не хочуть. Кажуть, це може зашкодити іміджу парламенту, як інституції.
источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 3494

ID поста = 19237крымский бандеровец