новости • обзоры • события • факты
218 просмотров

Как Аваков и Яценюк лишили Саакашвили возможности преодолеть коррупцию в Одессе - рассказал экс-посол США Хербст

«Тобто два високопосадовці у Києві уможливили корупцію в Одесі. Це ганьба», — резюмував Гербст.
«То есть два высокопоставленных в Киеве сделали возможной коррупцию в Одессе. Это позор », — резюмировал Хербст.

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі схильний до авторитаризму, проте на посаді голови Одеської АДО він сумлінно намагається побороти корупцію; втім дії голови уряду України Арсенія Яценюка та голови МВС Арсена Авакова позбавили його ключових інструментів для виконання цього завдання. Про це інтерв’ю Грузинській службі «Голосу Америки» розповів Джон Гербст, директор Євразійського центру в аналітичному центрі Atlantic Council (), колишній посол в Україні.

За словами Гербста, скандал за участі Саакашвілі, Авакова та Яценюка під час засідання Ради реформ «показує, що в українській політиці дуже сильно проглядається елемент незрілості, у тому числі і на високому рівні».

«Я не є великим фанатом президента Саакашвілі. Я думаю, США ставились до нього надто м’яко, коли він був при владі у Грузії. Я думаю, він схильний до авторитаризму. Це моя критика на адресу пана Саакашвілі», — заявив Гербст.

При цьому експерт відзначив, що у Грузії Саакашвілі запровадив реальні реформи, чим відрізняється від колишнього українського президента Віктора Ющенка.

«В той же час він був більш важливою та більш позитивною політичною фігурою історично, ніж чоловік, якого я добре знав, президент України Ющенко. Тому що Саакашвілі, на відміну від Ющенко, запровадив у Грузії реальні реформи, попри ті негативні аспекти його діяльності, про які я вище згадав», — розповів Гербст.

Гербст висловив переконання, що Саакашвілі на посаді губернатора «намагається робити хорошу роботу», але йому «перешкоджають високопоставлені особи в Києві».

«Зусиллям Саакашвілі заважали у сфері реформи митниці, завадив прем’єр-міністр . І це великий провал Яценюка», — заявив експерт.

«Митниця в Одесі – це діра, це смердючий абсцес у політичному організмі України. Саакашвілі хотів перебрати контроль над митницею, щоб започаткувати нормальні методи роботи, некорумповані методи, а прем’єр Яценюк згорнув його спробу під приводом, що мовляв діяльність митниці знаходиться у сфері контролю уряду, і мовляв реформувати треба усю митницю, не лише однієї області. Це розумна бюрократична відповідь. Але результатом цього став надзвичайно серйозний удар по реформах. І Яценюк заслуговує на гостру критику за це», — уточнив суть своїх претензій до голови уряду України Джон Гербст.

«У випадку пана Авакова — було ще щось, що намагався зробити пан Саакашвілі, що завдало би значного удару по корупції в Одесі. Він взяв на роботу висококваліфікованого начальника поліції з Грузії. Традиційно, обласний начальник поліції має 6-8 секторів відповідальності, один з яких – боротьба з корупцією. Пан забрав у начальника поліції в Одесі інструменти (портфоліо в оригіналі — прим. ГА) боротьби із корупцією. Це позбавило пана Саакашвілі можливості боротись із корупцією в його області. І звісно це прямо суперечить принципу, який використовував пан Яценюк, щоб зупинити реформу митниці в Одесі», — деталізував свої претензії до Арсена Авакова колишній посол США в Україні.

«Тобто два високопосадовці у Києві уможливили корупцію в Одесі. Це ганьба», — резюмував Гербст.

«То есть два высокопоставленных в Киеве сделали возможной коррупцию в Одессе. Это позор », — резюмировал Хербст.

джерело->

Зарегистрированных пользователей: 3484

ID поста = 9419крымский бандеровец