новости • обзоры • события • факты
168 просмотров

ЯК СКОРО АВТОМОБІЛІ СТАНУТЬ САМОСТІЙНИМИ?


ЯК СКОРО АВТОМОБІЛІ СТАНУТЬ САМОСТІЙНИМИ?

Майбутнє самостійних автомобілів стало однією з основних тем Паризького автосалону. Ford, Mercedes, BMW and Volvo поки що лише випробовують функції, що дозволять авто пересуватися без водія. А компанії-новатори ринку, наприклад, Tesla, вже обладнали свої моделі деякими функціями автономного керування, але і зареєстрували перші ДТП, пов‘язані із помилкою автопілота. На повну відмову від водіїв в умовах великого міста доведеться чекати ще роки.

“Технологія автономного керування постійно розвивається. Наступного року ми почнемо бачити її в автомобілях у продажу. Ці технології дозволять відпустити кермо на 30 секунд і автомобіль буде сам скеровувати себе на автомагістралі. І далі у такий спосіб, крок за кроком, цей напрямок буде розвиватися. Передбачається, що кожних 5-10 років водій зможе виконувати все менше функцій. Таким чином через 10-15 років він, можливо зможе, відкинутися на сидінні і дозволити автомобілю повністю робити його роботу,” – говорить фахівець з журналу Autocar Джим Холдер.

Тим часом компанії багато інвестують у зв‘язок їхніх автомобілів та у нові сервіси зі стеження за автомобільним рухом. Автомобілі без водія сильно змінять вигляд цього транспорту та відносини людини із ним. І взагалі, чи захочуть люди платити більше за швидкість, якщо самі не зможуть тиснути на газ?

“Все це на підході. Але виробники багато сперечаються про те як багато контролю потрібно віддати автомобілю, а скільки має робити водій? Є також законодавче питання, якщо трапиться транспортна пригода, хто буде винний? І взагалі, чи автомобіль можна вважати автомобілем, якщо людина більше не буде його контролювати,” – пояснює експерт.

Чи готові люди відмовитися від керування? Спитаємо, що думають про це перехожі на вулицях Парижа:

“Це еволюція. Для чого я буду їхати на роботу і витріщатися на дорогу, якщо натомість я можу читати газету чи книжку, або дрімати дорогою додому? Я думаю, що це дуже круто,” – говорить консультант з технологій з Амстердама.

“Зараз я таким автомобілям не довіряю. Вони мусять довести, що варті довіри у наступні роки. Поки я краще буду водити сам,” – вважає житель французького містечка Шалон-сюр-Сон.

Тим часом у Сингапурі перші таксі з автономним керуванням починають підбирати пасажирів. Мета міста до 2018 року повністю організувати таксі-сервіс без водіїв, який допоможе зменшити кількість авто на дорозі.

Автомобильная промышленность,Новые технологии,автомобили, автомобиль,

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 6

Просмотров за сегодня: 3,915

ID поста = 18283свежие комментарии:
крымский бандеровец