новости • обзоры • события • факты
324 просмотров

ЯПОНСЬКИЙ БІОЛОГ ЙОСІНОРІ ОСУМІ ОТРИМАВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ ЗА "САМОПОЇДАННЯ" КЛІТИН


ЯПОНСЬКИЙ БІОЛОГ ЙОСІНОРІ ОСУМІ ОТРИМАВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ ЗА «САМОПОЇДАННЯ» КЛІТИН

Лауреатом цьогорічної Нобелівської премії у галузі медицини та фізіології став 71-річний японець професор Токійського технологічного інституту Йосінорі Осумі.

“Нобелівський комітет Каролінського інституту Стогкольма сьогодні ухвалив рішення вручити цьогорічну премію в галузі медицини та фізіології професору Осумі за його відкриття механізму автофагії,” – анонсував секретар Нобелівського комітету з фізіології та медицини Томас Перлман.

Концепція явища автофагії виникла у 1960-ті роки, коли дослідники вперше побачили, що клітина може знищувати свої власні компоненти, огороджуючи їх мембраною і створюючи таким чином бульбашки, які потім переміщуються до відділення з переробки відходів — лізосом.

“Шляхом знищення пошкоджених органел автофагія забезпечує оновлення клітин. Водночас відсутність автофагії призводить до старіння клітин, численних захворювань, приміром, Альцгеймера та цукрового діабету другого типу. Втім, автофагія може мати і небажані ефекти, приміром у хворого на рак автофагія може викликати збільшення кількості ракових клітин та їхню стійкість до хіміотерапії,” – говорить професор з вірусології Каролінського інституту Маріа Масуччі.

Осумі розпочав серію експерементів на початку 1990-х, використовуючи пекарські дріжджі, та довів, що подібний складний механізм відбувається і в людських клітинах. Відкриття японського біолога відкрило шлях до розуміння фундаментальної важливості автофагії в багатьох фізіологічних процесах — таких як адаптація до голоду або відповідь на інфекцію.

Хоча автофагія є стратегією виживання клітин, існують експериментальні дані, які свідчать про те, що вона може брати участь і в механізмах запрограмованої смерті.

источник->

The word autophagy originates from the Greek words auto-, meaning “self”, and phagein, meaning “to eat”

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 4

Просмотров за сегодня: 3,905

ID поста = 17521свежие комментарии:
крымский бандеровец