новости • обзоры • события • факты
222 просмотров

ЄВРОДЕПУТАТИ ВИСТУПИЛИ ЗА КОНТРОЛЬ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА В УСІХ КРАЇНАХ ЄС


ЄВРОДЕПУТАТИ ВИСТУПИЛИ ЗА КОНТРОЛЬ ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА В УСІХ КРАЇНАХ ЄС

Євросоюзу потрібен механізм моніторингу за порушеннями демократії, верховенства права й основних прав в усіх країнах ЄС – за таку резолюцію проголосували євродепутати. На їхню думку, має щороку перевіряти наявність таких порушень у будь-яких країнах ЄС, незалежно від того, чи надходив сигнал про ті чи інші недоліки.

Автор ініціативи, нідерландський депутат від лібералів Софі ін‘т Велд заявила, що Євросоюз уже має інструменти для контролю за виконанням законів в інших галузях, але основоположні цінності надійно не захищено.

“Цей механізм дозволить надати більше повноважень Єврокомісії. Наприклад, зараз Єврокомісія вирішила не втручатися в ситуацію в Угорщині, але зайнятися Польщею, тож люди обвинувачують Єврокомісію в політичній мотивації. І правильними є ці звинувачення чи ні, але вони послаблюють владу Єврокомісії”, – підкреслила ін‘т Велд.

У червні Єврокомісія підготувала документ із критикою верховенства права в Польщі через кризу навколо Конституційного суду. Раніше Брюссель був занепокоєний змінами в Конституції Угорщини.

Якщо Єврокомісія разом з експертами виявить через новий механізм порушення, тоді Брюссель розпочне діалог з країною-порушницею. У серйозних випадках може бути застосовано статтю 7 Договору про ЄС, за якою країну-член можна позбавити права голосу в Раді Євросоюзу.

Водночас угорський євродепутат-правоцентрист, член владної партії “Фідеш” Кінга Гал нову ініціативу євродепутатів не вважає корисною:

“Доки не існує чіткого, однозначного визначення, що являє собою верховенство права, і з цим визначенням не погодяться країни ЄС, Європарламент і Єврокомісія, доти це буде питанням політичної волі й політичної ваги, як це було в минулому. Я думаю, що це буде живильним середовищем для подвійних стандартів”.

Між тим у Європарламенті у Страсбурзі відбувся протест угорських журналістів, які обурені закриттям найбільшої опозиційної газети “Непсабадшаг”. Це видання було закрито видавцем, однак багато хто бачить тут руку уряду, навіть якщо той заперечує свою причетність.

источник->

Добавить комментарий

Зарегистрированных пользователей: 4009

Сейчас на сайте: 5

Просмотров за сегодня: 3,908

ID поста = 18680свежие комментарии:
крымский бандеровец